Håland nie będzie już najdroższym Norwegiem w historii. Sander Berge finalizuje przeprowadzkę do Premier League

Håland nie będzie już najdroższym Norwegiem w historii. Sander Berge finalizuje przeprowadzkę do Premier League fot. KRC Genk
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: HLN

Przed norweską piłką piękne lata. Zimowe okno transferowe należy właśnie do Norwegów, a kolejnym aktem ich ofensywy jest transfer Sandera Berge do Sheffield United.

21-letni defensywny pomocnik należy obecnie do czołówki na swojej pozycji w lidze belgijskiej. Nie uszło to uwadze klubów Premier League, a najbardziej konkretne okazało się wspomniane Sheffield United, które na konto KRC Genk przeleje około 25 milionów euro. HLN informuje, że testy medyczne zostały już zaplanowane na dzisiaj, a porozumienie między klubami i zawodnikiem jest pełne. Dodatkowo Belgom nie udało się wynegocjować wypożyczenia powrotnego na drugą część sezonu - zgody na takie rozwiązanie nie wyraził sam piłkarz, ani angielski klub.

Tym samym bardzo szybko zostanie pobity rekord najdroższego piłkarza pochodzącego z Norwegii, należący obecnie do Erlinga Brauta Hålanda, za którego przed kilkoma tygodniami Borussia Dortmund zapłaciła 20 milionów euro.

Dla Sheffield United to również największy transfer w historii klubu.

Berge imponuje warunkami fizycznymi (195 centymetrów wzrostu) i wydaje się być gotowy do walki o skład w Premier League. Od 2017 roku rywalizuje zdobywa też doświadczenie międzynarodowe - w norweskich barwach zagrał już 20 meczów.

Do Genku trafił zimą 2017 roku za jedyne dwa miliony euro z Vålerengi, która z kolei wypatrzyła go w małym trzecioligowym klubie Asker.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy