Håland rok temu strzelił dziewięć goli w jednym meczu [WIDEO]

Håland rok temu strzelił dziewięć goli w jednym meczu [WIDEO] fot. Borussia Dortmund
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Dziś mija rok, odkąd Erling Braut Håland przedstawił się całemu światu. Wówczas to strzelił dziewięć bramek w meczu przeciwko Hondurasowi w ramach Mistrzostw Świata do lat 20.

Dwanaście miesięcy temu na polskiej ziemi rozgrywane były Mistrzostwa Świata do lat 20. Od tamtej pory niektórzy z występujących wtedy na imprezie piłkarzy, zdążyli przenieść się do mocniejszych klubów. Do tej grupy zalicza się Erling Braut Håland.

30 maja 2019 roku reprezentacja Norwegii mierzyła się w Lublinie z Hondurasem. Skandynawowie byli zdecydowanym faworytem tej potyczki. Nikt jednak nie był świadomy tego, co się wydarzy.

Drużyna prowadzona przez Pala Arne Johansena była tego dnia jak walec. Strzelała gola za golem i wygrała to spotkanie w stosunku 12-0.

Bezapelacyjnym bohaterem meczu był Erling Braut Håland. Norweg strzelił wówczas dziewięć goli i zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii tego turnieju.

Po zakończeniu mistrzostw trafił do Salzburga, by kilka miesięcy później dołączyć do Borussii Dortmund.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Milik elementem transferowego domina w Serie A?! Milik elementem transferowego domina w Serie A?! Liverpool jednak stara się o Thiago Alcântarę Liverpool jednak stara się o Thiago Alcântarę Real Madryt: „Operacja sprzedaż”. Lista nietykalnych oraz zawodników do odejścia [FOTO] Real Madryt: „Operacja sprzedaż”. Lista nietykalnych oraz zawodników do odejścia [FOTO] Tomasz Kędziora na radarze Romy Tomasz Kędziora na radarze Romy OFICJALNIE: Orlando Sá w Máladze OFICJALNIE: Orlando Sá w Máladze OFICJALNIE: Matuidi w Major League Soccer. Francuz dołączył do klubu Davida Beckhama, czyli Interu Miami OFICJALNIE: Matuidi w Major League Soccer. Francuz dołączył do klubu Davida Beckhama, czyli Interu Miami Özil otwarcie w wywiadzie o przyszłości w Arsenalu: Takie sytuacje nigdy mnie nie złamią Özil otwarcie w wywiadzie o przyszłości w Arsenalu: Takie sytuacje nigdy mnie nie złamią

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy