Harry Kane przeskoczył Erlinga Brauta Haalanda. Niesamowity wyczyn Anglika

2024-09-15 10:00:22; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Harry Kane przeskoczył Erlinga Brauta Haalanda. Niesamowity wyczyn Anglika Fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Karol Brandt Źródło: OptaFranz [Twitter]

Harry Kane w meczu przeciwko Holstein Kiel ustrzelił hat-tricka oraz zanotował asystę, a jego zespół wygrał aż 6:1. Anglik po 35 występach w Bundeslidze może pochwalić się udziałem przy 50 golach, co jest najlepszym wynikiem w najnowszej historii rozgrywek.

Środkowy napastnik już w pierwszej minucie zapisał na swoim koncie asystę, a przed upływem premierowej połowy dwukrotnie trafiał do siatki.

Ten wyczyn oznaczał, że po 35 meczach w Bundeslidze mógł się on pochwalić dorobkiem 39 goli oraz 11 asyst, co daje magiczną liczbę 50 trafień z jego udziałem.

Jak wyliczyli statystycy Opta, przed nim nikt tak szybko nie osiągnął tego wyniku.

Harry Kane w pokonanym polu zostawił dotychczasowego rekordzistę Erlinga Brauta Haalanda (opierając się na danych gromadzonych od sezonu 2004/2005). Norweg, były snajper Borussii Dortmund, potrzebował 44 spotkań.

Kapitan reprezentacji Anglii na tym nie poprzestał i w doliczonym czasie gry zdobył jeszcze jedną bramkę.

Finalnie Bawarczycy pokonali Holstein Kiel aż 6:1. Z kompletem punktów otwierają oni ligową tabelę, a Kane obok Andreja Kramaricia jest liderem klasyfikacji strzelców.

31-latek długo wstrzymywał się z transferem, ale przed rokiem w końcu zdecydował się na opuszczenie Tottenhamu Hotspur.