Harry Kane w formie! Hat-trick w meczu z wicemistrzem kraju [WIDEO]

2024-10-19 21:18:52; Aktualizacja: 4 minuty temu
Harry Kane w formie! Hat-trick w meczu z wicemistrzem kraju [WIDEO] Fot. Joachim Bywaletz / Xinhua / PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Bayern Monachium pewnie pokonał VfB Stuttgart (4:0) w meczu siódmej kolejki Bundesligi. Show skradł Harry Kane, który skompletował klasycznego hat-tricka. W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców angielski napastnik goni gwiazdę Eintrachtu Frankfurt, Omara Marmousha.

Bayern Monachium na starcie obecnego sezonu notuje znakomite rezultaty. Zespół dowodzony przez Vincenta Kompany'ego przewodzi aktualnie stawce Bundesligi z dorobkiem 17 punktów po siedmiu kolejkach.

W sobotni wieczór Bawarczycy dopisali sobie kolejne trzy „oczka”. To efekt przekonującego zwycięstwa nad VfB Stuttgart (4:0), a więc urzędującym wicemistrzem kraju.

Show we wspomnianym spotkaniu skradł Harry Kane, który w trakcie drugiej odsłony rywalizacji skompletował klasycznego hat-tricka.

Anglik zaczął strzelanie w 57. minucie, kiedy po silnym, a zarazem płaskim strzale z dystansu pokonał stojącego między słupkami Alexandra Nübela.

Na drugie trafienie w wykonaniu niezawodnego snajpera Bayernu nie trzeba było długo czekać. Raptem chwilę później Kane umiejętnie odnalazł się w polu karnym rywala i ponownie zapakował futbolówkę do siatki.

Trzeci gol padł natomiast jego łupem w 80. minucie zawodów. W całej sytuacji miał on jednak sporo szczęścia, bowiem piłka po odbiciu od jednego z graczy VfB Stuttgart powędrowała wprost pod nogi 31-latka, a ten, zachowując zimną krew, nie pomylił się przy uderzeniu z bliskiej odległości.

Wynik meczu w samej końcówce pojedynku ustalił Kingsley Coman.

Hat-trick w wykonaniu Harry'ego Kane'a pozwolił mu zbliżyć się do aktualnego lidera klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy Bundesligi, jakim jest Omar Marmoush z Eintrachtu Frankfurt. Egipcjanin uzbierał do tej pory dziewięć bramek. Gwiazdor Bayernu Monachium może pochwalić się jednym trafieniem mniej.