Helik bohaterem Barnsley. Dublet obrońcy przesądził o zwycięstwie [WIDEO]

Helik bohaterem Barnsley. Dublet obrońcy przesądził o zwycięstwie [WIDEO] fot. Barnsley FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Michał Helik zdobył dwie bramki w starciu przeciwko Huddersfield Town (2:1) i w ten sposób przyczynił się do odniesienia ważnego zwycięstwa w Boxing Day na poziomie Championship przez Barnsley.

Środkowy obrońca przeniósł się do zespołu rywalizującego na zapleczu Premier League z Cracovii za około milion euro na początku września i nie może żałować podjętej przez siebie decyzji.

Co prawda 25-letni zawodnik nie będzie najmilej wspominał swojego debiutu w barwach „The Barn”, ponieważ w starciu z Reading obejrzał czerwoną kartkę w 42. minucie spotkania, ale za to z każdym kolejnym rozegranym meczem stawał się coraz pewniejszym punktem defensywy ekipy z Oakwell Stadium.

Michał Helik prezentuje się w nowym zespole nie tylko solidnie w linii obrony, ale także odnajduje się w ofensywie, czego mogliśmy być świadkami w sobotnim pojedynku przeciwko Huddersfield, w którym to Polak ustrzelił dublet i w ten sposób przyczynił się do odniesienia ważnego ligowego zwycięstwa przez Barnsley w Boxing Day.

Bramki zdobyte przez byłego gracza Ruchu Chorzów oraz Cracovii nie należały do tych najpiękniejszych, ale najważniejsze, że przyniosły spodziewany efekt.

Dla 25-latka były to trafienia odpowiednio numer dwa i trzy dla „The Barn” w 19 rozegranym spotkaniu.

Barnlsey zajmuje po tej wygranej 10. miejsce w tabeli Championship i traci pięć punktów do ostatniej pozycji gwarantującej udział w barażach o awans Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy