Henry ma radę dla Mbappé: Nie trać dziecięcej fantazji

2020-10-28 20:48:42; Aktualizacja: 3 lata temu
Henry ma radę dla Mbappé: Nie trać dziecięcej fantazji
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: EA Sports

Były reprezentant Francji, Thierry Henry, a obecnie trener Montreal Impact udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat Kyliana Mbappé.

Pomimo tego, że napastnik skończył dopiero 21 lat, to ma w swoim dorobku wiele znaczących trofeów. Sięgał bowiem do tej pory między innymi po Mistrzostwo Świata i mistrzostwo Francji.

Ponadto był też blisko triumfu w Lidze Mistrzów. Tam jednak wspólnie z Paris Saint-Germain musiał uznać wyższość Bayernu Monachium.

Teraz z radą do utalentowanego napastnika pospieszył były świetny napastnik między innymi Arsenalu i FC Barcelony oraz reprezentacji Francji, Thierry Henry.

- Mam nadzieję, że nigdy nie stracisz tej dziecięcej fantazji, którą masz w sobie. Cały czas jej słuchaj i z niej korzystaj. To właśnie ona wprowadziła cię na światowy poziom - twierdzi.

- Liczę, że zawsze będziesz czerpał przyjemność z gry. Nigdy o niej nie zapominaj. Z czasem to znika, ale jest nadal bardzo ważne. Tak samo ważne, jakie ten dzieciak, który w tobie tkwi - zakończył.

Do sprawy odniósł się też sam zainteresowany.

- Jestem świadom tego, co muszę robić. Obecnie podglądam najlepszych piłkarzy świata takich jak Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo. Cieszy mnie to, czego do tej pory dokonałem, ale wiem też, iż wiele nadal przede mną - dodał.