Henry wśród kandydatów do zastąpienia Valverde

Henry wśród kandydatów do zastąpienia Valverde fot. AS Monaco
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

Katalońskie media informują, że wśród kandydatów do zastąpienia na ławce trenerskiej w Barcelonie Ernesto Valverde znajduje się Thierry Henry.

Po odmowie ze strony Xaviego, zarząd „Dumy Katalonii” rozpaczliwie poszukuje godnego kandydata do sprawowania funkcji trenera pierwszego zespołu. Do tej pory z liderem tabeli LaLiga łączeni byli m.in. Francisco García Pimienta (szkoleniowiec rezerw Barcelony), Gabriel Milito (trener Estudiantes) czy Quique Setién (obecnie bezrobotny).

Okazuje się jednak, że na krótkiej liście aktualnego mistrza Hiszpanii znalazł się również Thierry Henry, który co prawda obecnie odpowiada za wyniki kanadyjskiego Montrealu Impact (jak dotąd drużyna pod jego wodzą nie rozegrała ani jednego oficjalnego spotkania), lecz z uwagi na doskonałe relacje z dyrekcją ekipy z Camp Nou, jego pozycja plasuje się  wysoko.

Były francuski napastnik grał w Barcelonie w latach 2007-2010 i wywalczył w tym czasie puchar Ligi Mistrzów, Puchar Króla czy Klubowe Mistrzostwo Świata. Co więcej, znany z niesamowitej techniki „Titi” miał spory wkład w zdobyciu tych trofeów, notując w sumie 49 trafień i 27 asyst. Przez ten czas złapał on szczególną więź z Érikiem Abidalem, który w tej chwili pełni rolę dyrektora sportowego katalońskiego klubu, co tylko zwiększa jego szansę na przejęcie schedy po Ernesto Valverde.

Henry jak na razie nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w zawodzie trenera, gdzie do tej pory było mu dane pełnić rolę asystenta w reprezentacji Belgii oraz prowadzić samodzielnie AS Monaco (z marnym skutkiem).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy