Hernán Crespo: To bujda. Dlatego nazywali mnie „El Polaco”

Hernán Crespo: To bujda. Dlatego nazywali mnie „El Polaco” fot. Ruben Chiri | Sao Paulo
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Canal+ Sport

Hernán Crespo odniósł się w autorskim programie Tomasza Ćwiąkały - „The Legends” emitowanym na Canal+ Sport do genezy swojego pseudonimu „El Polaco”, który wbrew panującej opinii nie był związany z posiadaniem przez niego polskich korzeni.

Obecny szkoleniowiec São Paulo, a w przeszłości znakomity piłkarzy występujących w takich klubach jak Parma, Lazio, Inter Mediolan, Chelsea czy AC Milan był wielokrotnie łączony z posiadaniem polskich korzeni ze względu babcię i przydomek „El Polaco”.

Sam emerytowany napastnik nie komentował w trakcie kariery tej sprawy i stosunkowo szybko zadebiutował w kadrze Argentyny, dlatego pozostało nam tylko gdybanie o tym, gdzie mogłaby znajdować się reprezentacja „Biało-Czerwonych” w składzie z Hernánem Crespo.

Teraz mamy w tej kwestii jasność, że byłaby dokładnie w tym samym miejscu, ponieważ 46-latek nie posiada polskich korzeń, a nawiązujący do tego pseudonim jest efektem nazwania go tak przez jego ciocię, co potem przyjęło się w gronie rodzinnym i rozeszło na inne kręgi towarzyskie.

- Jako dziecko miałem bardzo jasne włosy i moja ciocia zaczęła na mnie mówić „Polak”. Potem zaczęła to samo robić cała moja rodzina. I tak zostało - przyznał trener São Paulo w rozmowie z Tomaszem Ćwiąkałą w „The Legends”.

- Moja babcia Polką? Nie, nie, zupełnie nie. Miałem dziadków z Hiszpanii i babcie z Argentyny. Przy tym pseudonimie chodziło jedynie o mój wygląd. Moja ciocia powiedziała, że wyglądam na „Polaka”, bo mam takie jasne włosy i na tym stanęło - zakończył wątek Crespo.

W taki sposób został obalony wieloletni mit krążący w naszym kraju o osobie 46-latka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Kadrowicz opuścił zgrupowanie [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Kadrowicz opuścił zgrupowanie [OFICJALNIE] Bayern Monachium: Zatrudnienie Thomasa Tuchela zwiększyło szanse na hitowy transfer Bayern Monachium: Zatrudnienie Thomasa Tuchela zwiększyło szanse na hitowy transfer Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy