Hertha finalizuje rekordowy transfer Tousarta

Hertha finalizuje rekordowy transfer Tousarta
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: France Football

„France Football” pisze, że transfer Lucasa Tousarta z Olympique’u Lyon do Herthy jest już o krok od realizacji.

W czwartek odbyły się kolejne rozmowy między klubami i doszły one do pełnego porozumienia. Hertha zapłaci za Tousarta blisko 25 milionów euro, a do tego OL będzie miał zagwarantowane 10 procent zysku z potencjalnego kolejnego transferu 22-letniego defensywnego pomocnika. To największa transakcja w historii niemieckiego zespołu (aktualnie pierwsze miejsce zajmuje Dodi Lukebakio, za którego zapłacono 20 milionów euro).

Kluby dogadały się, że Tousart pozostanie w Lyonie na drugą część sezonu. Wkrótce wyjaśni się, czy formalnie trafi on do Herthy w styczniu i zostanie automatycznie wypożyczony do Francji, czy jednak będzie bohaterem letniego transferu.

Sam zawodnik osiągnął już konsensus z klubem z Berlina w sprawie kontraktu do 30 czerwca 2025 roku.

Tousart jest piłkarzem OL od 2015 roku. W jego barwach rozegrał w sumie 154 spotkania. Bilans pomocnika z tego sezonu to 28 występów, dwa gole i trzy asysty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Ekstraklasa ustaliła zasady obniżania wynagrodzeń piłkarzy OFICJALNIE: Ekstraklasa ustaliła zasady obniżania wynagrodzeń piłkarzy Eleven Sports z niespodzianką dla widzów. Stacja zaprasza na archiwalne mecze i filmy dokumentalne Eleven Sports z niespodzianką dla widzów. Stacja zaprasza na archiwalne mecze i filmy dokumentalne OFICJALNIE: Niższe angielskie ligi ANULOWANE OFICJALNIE: Niższe angielskie ligi ANULOWANE Dinamo Zagrzeb zwolniło cały sztab szkoleniowy. Oprócz Bjelicy Dinamo Zagrzeb zwolniło cały sztab szkoleniowy. Oprócz Bjelicy Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia Nigel Robertha na radarze Legii Nigel Robertha na radarze Legii FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy