Hertha wykorzystała przymusową przerwę. Piątek będzie miał nowego trenera!

Hertha wykorzystała przymusową przerwę. Piątek będzie miał nowego trenera!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Bruno Labbadia powinien zostać wkrótce przedstawiony jako nowy szkoleniowiec Herthy - przekonuje „Bild”.

Drużyna z Berlina przechodzi w ostatnim czasie bardzo burzliwy okres i to w momencie przeprowadzania w niej szeregu zmian, które w niedalekiej przyszłości mają pozwolić „Starej Damy” włączyć się do walki o zdobycie mistrzostwa kraju.

Pewną stabilizację zespołowi miał zapewnić Jürgen Klinsmann, który w trakcie rozgrywek zastąpił na stanowisku szkoleniowca zwolnionego Ante Čovicia i miał sprawować tę funkcję do zakończenia sezonu, aby po nim mógł ponownie zasiąść w Radzie Nadzorczej.

Były selekcjoner reprezentacji Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych nie wytrzymał jednak zbyt długo na ławce trenerskiej i na dodatek postanowił wycofać się z udziału w całym projekcie tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej w Bundeslidze.

Przedstawiciele Herthy nie spodziewali się takiego obrotu sprawy i dlatego w trybie awaryjnym drużynę przejął dotychczasowy asystent Klinsmanna - Alexander Nouri. 40-latek miał prowadzić ekipę z Berlina do końca sezonu i następnie oddać ja w ręce Bruno Labbadii, który był faworytem mediów do przejęcie „Starej Damy”.

Dziennikarze „Bilda” przekonują jednak, że przerwanie rozgrywek umożliwiło właścicielom klubu przyśpieszyć rozmów z nowym szkoleniowcem i ten już wkrótce ma dopełnić stosownych formalności, które umożliwią mu przejęcie funkcji głównego opiekuna zespołu z Berlina.

Wspomniane źródło dodaje, że 54-latek ma związać się z Herhą do końca czerwca 2022 roku i na mocy podpisanego kontraktu zainkasować około trzech milionów euro.

Labbadia odpowiadał w przeszłości za wyniki osiągane przez między innymi Bayer Leverkusen, HSV (dwukrotnie), VfB Stuttgart i VfB Wolfsburg. Z tą ostatnią drużyną rozstał się po zakończeniu minionych rozgrywek.


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy