Hervé Renard po sensacyjnym pokonaniu Argentyny. „Osiągnęliśmy historyczne, pamiętne zwycięstwo”

Hervé Renard po sensacyjnym pokonaniu Argentyny. „Osiągnęliśmy historyczne, pamiętne zwycięstwo” fot. Lukasz Laskowski / Press Focus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: beIN Sports

Selekcjoner Hervé Renard wypowiedział się po zaskakującym zwycięstwie odniesionym przez Arabię Saudyjską nad Argentyną (2:1) na Mistrzostwach Świata.

Pierwszy wtorkowy mecz z udziałem „Zielonych Sokołów” i „Albiceleste” zapowiadał się na niezwykle jednostronny oraz obfitujący w dużą liczbę bramek ze strony jednego z głównych faworytów do zdobycia tytułu najlepszej drużyny globu.

Tymczasem rzeczywistość okazała się bardzo brutalna dla Lionela Messiego i spółki, ponieważ ich starcie z Arabią Saudyjską zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem ekipy z Azji.

W ten sposób przed podopiecznymi Hervé Renarda otworzyła się niespodziewanie szansa na zameldowanie się w fazie pucharowej.

Bardzo spokojnie do realizacji takiego scenariusza podchodzi francuski szkoleniowiec.

- Dobrze się przygotowaliśmy. Byliśmy ze sobą sześć tygodni. Gwiazdy nam sprzyjały. Argentyna to fantastyczny zespół, niepokonany od 36 meczów, mistrz Ameryki Południowej, ale taki jest futbol. Czasami zdarza się szaleństwo - stwierdził 54-latek.

- Musimy pozostać pokorni. Czekają nas kolejne wyzwania i znów musimy stanąć na wysokości zadania. Trzeba mieć do nas zaufanie. Teraz w tych rozgrywkach wszystko może się zdarzyć. Osiągnęliśmy historyczne, pamiętne zwycięstwo, ale musimy też patrzeć w przyszłość - dodał Renard, który przyznał jeszcze, że ich przeciwnik mógł podejść do nich w nieco lekceważący sposób.

- Czasami przeciwnik nie ma najlepszej motywacji. To normalne, nam też się to zdarzało, gdy graliśmy ze słabszymi zespołami. Niektórzy ludzie tego nie rozumieją, ale można sobie wyobrazić, że kiedy gra się przeciwko Arabii Saudyjskiej, to motywacja nie jest taka sama jak się gra z Brazylią - powiedział Francuz.

***

Mistrzostwa Świata: Arabia Saudyjska w euforii. Środa dniem wolnym od pracy i nauki

Lionel Messi komentuje wpadkę przeciwko Arabii Saudyjskiej: Musimy być jednością

Mistrzostwa Świata: Koszmarna kontuzja obrońcy Arabii Saudyjskiej. Stracił przytomność

Najmniejszy spalony Mistrzostw Świata [WIDEO]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy