Higuaín już robi swoje. Pierwszy taki występ od 2000 roku

Higuaín już robi swoje. Pierwszy taki występ od 2000 roku fot. Transfery.info
Źródło: OptaJoe

Gonzalo Higuaín strzelił dzisiaj swoje pierwsze gole w barwach Chelsea.

Po transferze na Stamford Bridge Argentyńczyk wystąpił już w meczach z Sheffield Wednesday (Puchar Anglii) i Bournemouth (Premier League). 31-latkowi nie udało się trafić w nich do siatki, ale napastnik uczynił to w sobotnim spotkaniu z Huddersfield Town.

Higuaín otworzył wynik meczu w 16. minucie, kiedy to wykończył świetne podanie N’Golo Kanté. Po raz drugi do siatki trafił po przerwie, popisując się pięknym uderzeniem zza pola karnego. Argentyńczyk podwyższył prowadzenie „The Blues” na 4:0. Później bramkę zdobył jeszcze David Luiz i londyńczycy wygrali 5:0.

Jak podaje OptaJoe, Higuaín jest pierwszym od 2000 roku zawodnikiem, który strzelił dwa gole w swoim domowym debiucie ligowym w koszulce Chelsea. 19 lat temu uczynił to Chorwat Mario Stanić, który po przenosinach do Londynu z Parmy strzelił dwa gole w derbach z West Hamem (4:2).

Po wygranej z Huddersfield Chelsea ma na koncie 50 punktów. Podopieczni Maurizio Sarriego zajmują czwarte miejsce w tabeli Premier League.