Higuaín przeszedł na ścisłą dietę

Higuaín przeszedł na ścisłą dietę fot. Instagram [Gonzalo Higuain]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: AS I La Stampa

Hiszpańskie i włoskie media piszą, że Gonzalo Higuaín zaczął przywiązywać większą wagę do sposobu odżywiania, dzięki czemu stracił parę kilogramów.

Argentyński napastnik wrócił latem do Juventusu z Chelsea, dokąd był wypożyczony. Początkowo mało kto wierzył w to, że doświadczony atakujący może dać coś jeszcze ekipie mistrza Włoch. W kilku spotkaniach 31-latek pokazał się jednak z dobrej strony. Obecnie ma na koncie trzy bramki i asystę.

Zdaniem dziennikarzy pomocne okazało się zaufanie ze strony Maurizio Sarriego, z którym współpracował już wcześniej, ale i nowa, ścisła dieta.

Jak czytamy, piłkarz, który często bywał obiektem drwin ze strony kibiców przez odstający brzuszek, zgubił dzięki niej trochę ciała. Aktualnie nie ma żadnych problemów z utrzymaniem wagi na poziomie 75 kilogramów. Kluczem okazała się wnikliwa analiza dotychczasowych nawyków żywieniowych Argentyńczyka.

Umowa Higuaína z Juventusem jest ważna do 30 czerwca 2021 roku. Można przypuszczać, że jego dalsza przygoda z włoskim klubem będzie zależna od tego, co pokaże w najbliższych miesiącach.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy