Historia niedoszłego transferu Rodrygo do Liverpoolu. „Klopp trafił na niego na YouTube”

Historia niedoszłego transferu Rodrygo do Liverpoolu. „Klopp trafił na niego na YouTube”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Goal.com I YouTube

Zajmujący się interesami Rodrygo Nick Arcuri opowiedział o zainteresowaniu jego osobą przed laty ze strony Liverpoolu.

Brazylijczyk trafił do Realu Madryt w zeszłym roku. „Królewscy” zapłacili za niego Santosowi 45 milionów euro. Madrytczycy nie byli oczywiście jedynym europejskim klubem zainteresowanym pozyskaniem Rodrygo.

- Gdy miał 16 lat i był o krok od podpisania profesjonalnego kontraktu z Santosem, zadzwonił do mnie dyrektor Liverpoolu. Powiedział, że Jürgen Klopp świetnie zna już zawodnika.

- On wszedł na YouTube, szukając „talentów z Brazylii”. Tak trafił na Rodrygo, który był wtedy bardzo młody. Potem osobiście zjawił się w Brazylii. Był pod wrażeniem jego gry.

- Liverpool chciał go ściągnąć. Poleciałem więc do Anglii. Spotkaliśmy się w Londynie. Później przedstawiłem ich propozycję prezydentowi Santosu. Ten jej nie zaakceptował. Santos nie chciał sprzedawać Rodrygo i podpisał z nim profesjonalny kontrakt. To była jednak pierwsza oficjalna oferta za Brazylijczyka. Miał 16 lat i chciał go Liverpool - powiedział Arcuri.

Bilans Rodrygo z obecnego sezonu to 21 spotkań, dziewięć bramek i dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy