Historyczna kolejka LaLigi. Pierwsza taka sytuacja od ponad 60 lat

Historyczna kolejka LaLigi. Pierwsza taka sytuacja od ponad 60 lat fot. halitcukuryurt / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: MisterChip [X.com]

Zaległy pojedynek w ramach trzynastej serii gier pomiędzy Mallorcą a Cádizem pozwolił całe stawce zespołów rywalizujących o mistrzostwo Hiszpanii zapisać się w historii LaLigi.

Najważniejsze ligowe rozgrywki w Hiszpanii zostały zainaugurowane w 1929 roku i aż trudno uwierzyć, że od tego momentu nie zdarzyło się ani razu, żeby wszystkie 20 drużyn mierzących się w ramach jednej serii gier zdobyły przynajmniej po bramce.

Wielokrotnie mogło do tego dojść, ale zawsze jakiś klub nie znalazł sposobu na pokonanie golkipera zespołu przeciwnego w przeciągu regulaminowego czasu gry.

Ten stan uległ w końcu zmianie przy okazji trzynastej serii gier w sezonie 2023/2024, która dobiegła końca dopiero w środowy wieczór, kiedy to naprzeciw sobie stanęły jedenastki Mallorki i Cádizu.

Pierwotnie obie ekipy miały zmierzyć się w ostatniej kolejce przed przerwą na spotkania reprezentacyjne. Wówczas nie doszedł on do skutku, ponieważ Vedat Muriqi z szeregów gospodarzy otrzymał powołanie na zaległy pojedynek Kosowa z Izraelem w ramach eliminacji EURO 2024.

Z tego powodu wydano zgodę na przeniesienie pojedynku na 29 listopada, co w konsekwencji przełożyło się na nadejście historycznego momentu po trafieniu Abdóna Pratsa w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie.

Dzięki doświadczonemu snajperowi wszystkie 20 klubów, biorących udział w trwających rozgrywkach, zanotowało po przynajmniej jednym trafieniu w przeciągu jednej serii gier.

W przeszłość komplet uczestników LaLigi zanotował taką passę tylko raz w ósmej kolejce sezonu 1960/1961, ale wtedy w elicie występowało 16 zespołów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy