Hiszpański pomocnik na radarze Lecha

Hiszpański pomocnik na radarze Lecha fot.
Mateusz Michałek
Źródło: The Scottish Sun

„The Scottish Sun” podaje, że Lech Poznań jest zainteresowany Alexem Gorrinem.

Alejandro Rodríguez Gorrin, bo tak brzmi pełne nazwisko 25-latka, jest zawodnikiem Motherwell. W trwającym sezonie rozegrał on 18 spotkań w szkockiej ekstraklasie, notując w nich jedną asystę. Umowa hiszpańskiego pomocnika wygasa 31 maja tego roku i wszystko wskazuje na to, że będzie można go pozyskać na zasadzie wolnego transferu.

Zdaniem powyższego źródła, które swego czasu jako pierwsze informowało m.in. o przejęciu Rangersów przez Stevena Gerrarda, przedstawiciele Lecha od paru tygodni obserwują Gorrina. Niewykluczone, że będzie on jednym z zawodników, którzy latem zawitają do Poznania.

Gorrin, który częściej odpowiada za zadania defensywne, za młodu szkolił się w Tenerife i Sunderlandzie. Przed dołączeniem do Motherwell występował też w Wellington Phoenix, Boaviście oraz Sepsi Sfântu Gheorghe.

Jak wiadomo, Lecha po zakończeniu sezonu czeka rewolucja kadrowa. Po zwolnieniu Adama Nawałki drużynę przejął Dariusz Żuraw, ale to tymczasowa opcja i na razie nie wiadomo, kto poprowadzi poznaniaków w kolejnych rozgrywkach.

„Kolejorz” z dorobkiem 43 punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli Ekstraklasy.  


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy