Hitowy transfer Chelsea kwestią godzin? Jest porozumienie!

Hitowy transfer Chelsea kwestią godzin? Jest porozumienie!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sportitalia | Sky Sport Italia | Pedulla | Di Marz

Po sprowadzeniu Jorginho, Chelsea walczy o kolejne wzmocnienia.

Według najnowszych doniesień mediów z Półwyspu Apenińskiego, Daniele Rugani jest coraz bliżej przenosin do Chelsea. „The Blues” od jakiegoś czasu walczyli o utalentowanego zawodnika, lecz nie mogli wiele zdziałać ze względu na przeciągającą się sprawę zatrudnianie nowego menedżera. Maurizio Sarri zajął już jednak swoje stanowisko, co pozwala londyńczykom przyspieszyć rozmowy.

Alfredo Pedullà, dziennikarz „Sportitalia” jest przekonany, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Późnym wieczorem w środę pośrednik Fali Ramadani spotkał się z agentem defensora, Davide Torchią, by omówić szczegóły operacji. Gracz miał przystać na roczne zarobki w wysokości czterech milionów funtów, czyli w przeliczeniu około 4,5 miliona euro za sezon gry. Umowa ma obowiązywać przez pięć lat.

Agenci są w stałym kontakcie z dyrektorem sportowym „Juve”, Fabio Paraticim. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mistrzowie Włoch mają otrzymać za stopera 50 milionów euro. W najbliższych godzinach ustalane mają być już ostatnie szczegóły, a transferu możemy spodziewać się w ciągu 24-48 godzin.

Nieco inne zdanie na ten temat ma jednak „Sky Sport Italia”, które twierdzi, że „Bianconeri” nadal blokują transfer, ponieważ na dobrą sprawę nie zależy im na pozbywaniu się zawodnika, który znajduje się w planach na przyszłość drużyny. Chelsea będzie musiała zatem sprostać oczekiwaniom finansowym turyńczyków.

W międzyczasie ruszają też rozmowy w kwestii Gonzalo Higuaína. Gianluca Di Marzio informuje, że strony zainicjowały kontakty, ale konkretne negocjacje rozpoczną się dopiero wtedy, gdy rozwiązana zostanie sprawa Ruganiego. Do tego czasu ekipa ze Stamford Bridge chce sprzedać Álvaro Moratę oraz Michy'ego Batshuayia. W temacie Argentyńczyka nie powinno być większych problemów, ponieważ Juventus w tym wypadku jest znacznie bardziej chętny do rozmów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy