Hitowy transfer Lucasa Paquety już latem?!

Hitowy transfer Lucasa Paquety już latem?! fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: L’Équipe

Paris Saint-Germain szuka wzmocnień środka pola. W jego kręgu zainteresowań znalazł się ofensywny pomocnik Lucas Paquetá z Olympique’u Lyon, o czym informuje „L’Équipe”.

Paris Saint-Germain postawiło sobie za główny cel na zimowe okienko transferowe wyczyszczenie kadry ze zbędnych zawodników. W tle rozpoczęły się także poszukiwania wzmocnień na sezon 2022/2023, przede wszystkim do środka pola. Takim miałby być Lucas Paquetá z Olympique’u Lyon.

Orędownikiem pozyskania 24-letniego Brazylijczyka jest dyrektor sportowy PSG Leonardo. To za jego kadencji Milan ściągnął go do Europy z macierzystego Flamengo za blisko 40 milionów euro.

Sfinalizowanie tej transakcji nie należałoby do zadań łatwych. Obecny kontrakt Paquety obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, a Olympique Lyon zażyczyłby za swojego zawodnika minimum 60 milionów euro. Do konkretnych rozmów może dojść najwcześniej tuż przed letnim oknem.

Paquetá trafił do Francji we wrześniu 2020 roku. Lyon zapłacił wówczas za niego 20 milionów euro. AC Milan postanowił rozstać się z Brazylijczykiem, gdyż ten zawiódł oczekiwania. Po obiecującym początku, z czasem wyglądał coraz gorzej i miał mniejszy wpływ na grę ofensywną zespołu.

Po transferze do Lyonu nastąpił renesans pomocnika. W sezonie 2021/2022 w 17 spotkaniach Ligue 1 zdobył sześć bramek, co czyni go najskuteczniejszym strzelcem w drużynie. Dołożył ponadto trzy asysty. Nie dziwi więc, że zainteresował się nim gigant z Paryża.

Dobra gra we Francji sprawiła też, że Paquetá wrócił do łask Tite, czyli selekcjonera reprezentacji Brazylii. Udało mu się uzbierać już łącznie 28 występów w narodowych barwach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy