Hitowy transfer Lucasa Paquety już latem?!

Hitowy transfer Lucasa Paquety już latem?! fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: L’Équipe

Paris Saint-Germain szuka wzmocnień środka pola. W jego kręgu zainteresowań znalazł się ofensywny pomocnik Lucas Paquetá z Olympique’u Lyon, o czym informuje „L’Équipe”.

Paris Saint-Germain postawiło sobie za główny cel na zimowe okienko transferowe wyczyszczenie kadry ze zbędnych zawodników. W tle rozpoczęły się także poszukiwania wzmocnień na sezon 2022/2023, przede wszystkim do środka pola. Takim miałby być Lucas Paquetá z Olympique’u Lyon.

Orędownikiem pozyskania 24-letniego Brazylijczyka jest dyrektor sportowy PSG Leonardo. To za jego kadencji Milan ściągnął go do Europy z macierzystego Flamengo za blisko 40 milionów euro.

Sfinalizowanie tej transakcji nie należałoby do zadań łatwych. Obecny kontrakt Paquety obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, a Olympique Lyon zażyczyłby za swojego zawodnika minimum 60 milionów euro. Do konkretnych rozmów może dojść najwcześniej tuż przed letnim oknem.

Paquetá trafił do Francji we wrześniu 2020 roku. Lyon zapłacił wówczas za niego 20 milionów euro. AC Milan postanowił rozstać się z Brazylijczykiem, gdyż ten zawiódł oczekiwania. Po obiecującym początku, z czasem wyglądał coraz gorzej i miał mniejszy wpływ na grę ofensywną zespołu.

Po transferze do Lyonu nastąpił renesans pomocnika. W sezonie 2021/2022 w 17 spotkaniach Ligue 1 zdobył sześć bramek, co czyni go najskuteczniejszym strzelcem w drużynie. Dołożył ponadto trzy asysty. Nie dziwi więc, że zainteresował się nim gigant z Paryża.

Dobra gra we Francji sprawiła też, że Paquetá wrócił do łask Tite, czyli selekcjonera reprezentacji Brazylii. Udało mu się uzbierać już łącznie 28 występów w narodowych barwach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy