Hitowy transfer Realu Sociedad z PSG. Oferta w przygotowaniu

2024-05-25 12:20:28; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Hitowy transfer Realu Sociedad z PSG. Oferta w przygotowaniu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Foot Mercato

Carlos Soler nie będzie w przyszłym sezonie najprawdopodobniej członkiem zespołu Paris Saint-Germain. Poważne zainteresowanie nim przejawia między innymi Real Sociedad - poinformował Sebastien Denis z „Foot Mercato”.

Ekipa z Parc des Princes zainwestowała stosunkowo niewielkie środki w sprowadzenie środkowego pomocnika z Valencii.

We wrześniu 2022 roku wyłożyła na niego 18 milionów euro i liczyła na to, że stanie się wartościowym uzupełnieniem zespołu w kontekście walki o najwyższe cele na wielu frontach.

Carlos Soler nie spełniał jednak pokładanych w nim nadziei. W szczególny sposób uwypukliło się to po przejęciu kontroli nad drużyną przez Luisa Enrique, który miał w trakcie rozgrywek wiele zastrzeżeń do postawy prezentowanej przez rodaka.

W ten sposób stało się jasne, że Paris Saint-Germain będzie w obliczu nadchodzącego okna transferowego dążyć do pozbycia się gracza, pobierającego pensję rzędu 6-8 milionów euro rocznie, w zależności od liczby aktywowanych bonusów.

Sebastien Denis z „Foot Mercato” przekonuje, że mistrz Francji zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, że nie otrzyma najprawdopodobniej satysfakcjonującego go oferty za zawodnika z kontraktem ważnym do 30 czerwca 2027 roku. Dlatego jest w pełni otwarty na jego wypożyczenie i wzięcie na siebie obowiązku wypłaty części należnego mu wynagrodzenia.

Takie warunki tymczasowego pozyskania Solera sprzyjają rosnącemu zainteresowaniu. Nie tak dawno spekulowano, że chętnie w swoich szeregach widziałby Unai Emery w prowadzonej przez siebie Aston Villi. Ponadto od dłuższego czasu obserwuje go Villarreal.

A teraz zdaniem wspomnianego dziennikarza na poważnie do walki o względy 27-latka wkroczył Real Sociedad, przygotowujący odpowiednią ofertą.

Sam piłkarz nie naciska na razie na zmianę otoczenia, ponieważ dobrze czuje się w PSG, mimo że nie jest jego ważną postacią.

W tym sezonie udało mu się zanotować dwa trafienia i cztery asysty w 28 meczach.