Hitowy transfer Shomurodova o krok. Będzie kosztował przynajmniej 17,5 miliona euro

Hitowy transfer Shomurodova o krok. Będzie kosztował przynajmniej 17,5 miliona euro fot. sbonsi / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Gianluca Di Marzio [Twitter]

AS Roma finalizuje transfer Eldora Shomurodova z Genoi - donoszą zgodnie Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano.

Roma bacznie przygląda się sytuacji 26-letniego atakującego. Genoa wymyśliła już nawet potencjalne zastępstwo, a miałby nim zostać Władysław Supriaha z Dynama Kijów.

Zdaniem Di Marzio, oferta „Giallorossich“ opiewa na łączną kwotę 20 milionów euro. Składa się na to wstępne wypożyczenie za 2,5 miliona plus zobowiązanie do odkupu w wysokości 15 milionów, a do tego dochodzą wszelkiego rodzaju bonusy w postaci dodatkowych 2,5 miliona. 

Ponadto w umowie między klubami najprawdopodobniej pojawi się zapis o 15 procentach od kolejnej odsprzedaży, które trafi na konto Genoi.

Oczywiście dla Genoi taka propozycja powinna okazać się wystarczająca. Włosi zapłacili za niego 7,5 miliona euro, sprowadzając latem 2020 roku z Rostowa, więc znowu, podobnie jak w przypadku Krzysztofa Piątka, błyskawicznie mogą liczyć na efektowny zarobek.

W koszulce Genoi Shomurodov zdobył osiem bramek w 32 występach. W reprezentacji Uzbekistanu liczba ta jest jeszcze większa - 21 goli w 46 występach.

W poniedziałek włoska prasa informowała o tym, że Roma negocjuje transfer Mauro Icardiego. Oferta za Shomurodova oznacza jednak, że najprawdopodobniej nie ma tego tematu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy