Hitzfeld zakończy karierę po mundialu

Hitzfeld zakończy karierę po mundialu fot. Transfery.info
Redakcja
Redakcja
Źródło: BBC

Selekcjoner reprezentacji Szwajcarii Ottmar Hitzfeld zapowiedział, że po Mistrzostwach Świata w Brazylii przejdzie na emeryturę.

64-latek jest jednym z czterech trenerów, którym udało się wygrać Ligę Mistrzów z dwoma różnymi klubami. Pomógł również reprezentacji Szwajcarii awansować na siódme miejsce w rankingu FIFA.

- Po 30 latach przygody z piłką nadszedł czas by powiedzieć stop. Mogę żyć bez piłki nożnej, są w życiu ważniejsze rzeczy – powiedział niemiecki trener.

Ottmar Hitzfeld poprowadził Szwajcarię do drugiego z rzędu awansu na mundial. Jego podopieczni wygrali swoją grupę, nie ponosząc przy tym żadnej porażki.

Wcześniej odnosił sukcesy trenerskie w piłce klubowej. Pięciokrotnie był mistrzem Niemiec z Bayernem Monachium i dwukrotnie z Borussią Dortmund.

Po zakończeniu kariery zamierza pracować jako ekspert piłkarski w jednej z niemieckich stacji telewizyjnych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy