Holenderskie kluby z minutową przerwą w ramach protestu przeciwko rasizmowi

Holenderskie kluby z minutową przerwą w ramach protestu przeciwko rasizmowi
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: MetroNieuws

Kluby z Holandii będą w najbliższej kolejce ligowej protestować przeciwko rasizmowi, który jest obecny na stadionach.

Pomimo coraz większej świadomości społecznej, świat bez przerwy boryka się z ogromnym problemem, jakim jest rasizm. Bardzo często dotyka on piłkarzy.

Niedawno bardzo głośno było o piłkarzu Szachtara Donieck, Taisonie, który padł ofiarą kibiców Dynama Kijów. O tym, że kłopot nadal istnieje, na własnej skórze przekonał się z kolei gracz holenderskiego Excelsior, Ahmad Mendes Moreira. Skrzydłowy został zaatakowany przez fanów FC Den Bosch.

Wspomniana sytuacja spowodowała, że władze Eredivisie oraz Coöperatie Eerste Divisie postanowiły wyjść z ciekawą inicjatywą, która ma uświadomić ludzi oraz wesprzeć dotkniętych piłkarzy.

Wszystkie kluby występujące na dwóch najwyższych poziomach rozgrywkowych otrzymały listy zatytułowane „Rasizm? Wtedy nie gramy w piłkę”. W myśl tego pomysłu przy okazji spotkań najbliższej kolejki ekipy, które wezmą udział w wydarzeniu, przerwą na minutę spotkanie, by zjednoczyć się z pokrzywdzonymi i uświadomić kibiców.

Cała operacja musi być jednak ustalona przed meczem, aby przy jego okazji nie wystąpiły żadne komplikacje oraz po to, by arbiter mógł doliczyć do czasu gry wykorzystany na powyższy cel czas.

W akcji wzięła już udział reprezentacja Holandii.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy