Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04

Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

Do FC Schalke 04 niebawem dołączyć powinien Klaas-Jan Huntelaar. Holender podjął bowiem decyzję o odejściu z Ajaksu, oferując jednocześnie pomoc byłemu pracodawcy - zapewnia „Bild”.

„Czeladnicy” dawno nie znajdowali się w tak trudnej sytuacji. Klub zmaga się nie tylko z kryzysem finansowym, ale i wizerunkowym, plasując się na ostatniej pozycji w tabeli Bundesligi.

Władze ekipy z Gelsenkirchen w porozumieniu z Christianem Grossem uznały, że najlepszym wyjściem będzie postawienie na doświadczonych graczy, którzy znają realia panujące na Veltins-Arenie. Idąc tym tropem sprowadzono Seada Kolašinaca, miejsce w składzie odzyskał Ralf Fährmann, a na ostatniej prostej jest transfer Klaasa-Jana Huntelaara.

Zdobywca 126 goli w barwach FC Schalke 04 nie tak dawno potwierdził rozmowy z byłym pracodawcą. Poinformował przy okazji, że chce sobie dać trochę czasu na zastanowienie.

Teraz „Bild” donosi, że decyzja została już podjęta. 37-letni napastnik postanowił ruszyć na ratunek przedstawicielowi Bundesligi, a potwierdzi to dzisiaj po zakończeniu meczu z Feyenoordem Rotterdam.

Ze wszystkim na bieżąco jest Jochen Schneider, dyrektor sportowy „Królewsko-Niebieskich”, który chce jak najszybciej zamknąć całą operację. W związku z tym przebywa on w Holandii i niebawem ma dojść do zawarcia porozumienia z Ajaksem.

Tym sposobem popularny „Hunter” ostatnie miesiące swojej kariery spędzi w zespole, w którym występował przez siedem sezonów. 76-krotny reprezentant Holandii w bieżących rozgrywkach uzbierał 14 występów okraszonych siedmioma trafieniami i asystą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy