Ibrahimović z pomnikiem. „Jedni piłkarze zdobywają trofea, inni mają trofea i pomniki!”

Ibrahimović z pomnikiem. „Jedni piłkarze zdobywają trofea, inni mają trofea i pomniki!” fot. Los Angeles Galaxy
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia

Zlatan Ibrahimović udzielił wywiadu „Sky Sport Italia” przy okazji odsłonięcia swojego pomnika.

Napastnik Los Angeles Galaxy przez lata utrzymywał bardzo wysoki poziom na europejskich boiskach i nawet, kiedy wróżono mu niepowodzenia, choćby przy okazji przeprowadzki do Anglii, i tak udowadniał krytykom, że się mylili. Do USA wyjechał dopiero po doznaniu poważnej kontuzji kolana, ale również tam jest gwiazdą ligi. Tego statusu z pewnością nie odmówią mu Szwedzi, którzy postawili zawodnikowi pomnik w jego rodzinnym Malmö.

- Cieszę się z tego pomnika, bo on oznacza, że zostawiłem po sobie swój ślad, który zostanie już na zawsze - powiedział Ibrahimović, po czym nie omieszkał dodać kilku słów w typowym dla siebie stylu.

- Teraz, kiedy mamy dwóch „Ibrów”, świat jest lepszym miejscem... Ale też bardziej niebezpiecznym! Jeden jest oryginalny, ale drugi będzie mógł żyć wiecznie. Niektórzy piłkarze zdobywają trofea, inni mają trofea i pomniki.

Były piłkarz takich ekip jak Juventus, FC Barcelona, AC Milan, PSG, Manchester United czy Inter Mediolan twierdzi, że nadal mógłby sobie świetnie poradzić w topowych ligach. Nie wyklucza przy tym, że w przyszłym roku może spróbować swoich sił ponownie na Starym Kontynencie.

- Jestem pewien na 100 procent, że wciąż mógłbym zrobić różnicę w Serie A oraz w innych ligach. Radziłbym sobie lepiej niż wielu zawodników, którzy już tam są. Mój kontrakt wygasa w grudniu i nie wiem, co wydarzy się później.

38-latek wypowiedział się również na temat obecnej sytuacji jego byłych włoskich zespołów.

- Przykro mi z powodu tego, co dzieje się w Milanie, ten klub powinien być w topie pod względem wyników i finansów. Tam powinni grać najlepsi na świecie. Muszą zainwestować, inaczej nigdzie nie zajdą. Nie można pozyskać jakości za darmo. Juventus radzi sobie za to świetnie, jest symbolem włoskiej piłki. Z Interem jest coraz lepiej, mają świetnego trenera i walczą o swoje. Inne drużyny też się starają, ale to nie poziom Juventusu. Inter także wciąż jest nieco z tyłu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy