Icardi: Ofensywa PSG. W tle Valencia i... Boca Juniors

Icardi: Ofensywa PSG. W tle Valencia i... Boca Juniors fot. Instagram
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio | Mediaset

Mauro Icardi najprawdopodobniej opuści dzisiaj Inter Mediolan.

Przyszłość Argentyńczyka nadal stoi pod znakiem zapytania, ale coraz więcej wskazuje na to, że gracz w końcu zdecydował się na opuszczenie „Nerazzurrich”. Co jednak ciekawe, napastnik zapewne przeniesie się za granicę, nawet kosztem problemów w życiu prywatnym. Ma to związek z tym, iż AS Roma jest o krok od pozyskania Nikoli Kalinicia, Napoli postawiło ostatecznie na Fernando Llorente, z kolei Juventus nie sprzedał żadnego ze swoich snajperów, nie mówiąc już o tym, że aktualnie koncentruje swoją uwagę na wzmocnieniu defensywy.

Faworytem na ten moment jest Paris Saint-Germain. Gianluca Di Marzio informuje, że paryżanom bardzo zależy na sfinalizowaniu transakcji w związku z kontuzjami Edinsona Cavaniego, Kyliana Mbappé oraz Neymara, który wraca powoli do zdrowia, lecz jego absencja dodatkowo przedłużała się przez spekulacje transferowe. Icardi ma być lekarstwem na problemy trenera, Thomasa Tuchela.

Obecnie rozważane są dwie opcje - definitywny transfer gotówkowy nie wchodzi w grę, dlatego strony rozważają wypożyczenie lub też wypożyczenie z opcją wykupu. W obu przypadkach konieczne jest przedłużenie kontraktu Icardiego z Interem. Prace w tym temacie trwają i wszystkie strony podchodzą do rozmów bardzo optymistycznie. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, w najbliższych godzinach Icardi powinien udać się do stolicy Francji.

W tle pozostaje Valencia oraz... Boca Juniors. „Nietoperze” wciąż liczą się z możliwym odejściem Rodrigo Moreno i widzą w Icardim świetną opcję do jego zastąpienia. Boca Juniors chciała z kolei skorzystać na problemach w negocjacjach, ale na ten moment ten kierunek jest w zasadzie wykluczony, ponieważ Icardi chce pozostać w Europie, o czym przekonuje też Wanda Nara.

- Będę pracować do samego końca okna transferowego - zapewnia Nara w programie „Tiki Taka” na antenie „Mediaset”.

- Jest zainteresowanie kilku klubów. Ja też utrzymuję bardzo dobre relacje z Interem. Boca Juniors? Ten transfer byłby trudny, ale mamy rozwiązania w Europie. Zobaczymy czy Mauro nie trafi poza Włochy.

Właśnie ten kierunek budzi największe wątpliwości. Przez całe lato Icardi odrzucał możliwość wyprowadzki poza Italię ze względu na to, iż opiekuje się dziećmi z wcześniejszego związku Wandy Nary z Maxim Lópezem. Jeśli para wyjechałaby na stałe za granicę, włoski sąd rodzinny mógłby przyznać prawo do opieki nad dziećmi Lópezowi, zwłaszcza że ten tego lata powrócił do Włoch po swojej przygodzie w Brazylii. Patrząc jednak na nagłą zmianę podejścia do zagranicznego transferu, para mogła uporządkować swoje sprawy prywatne właśnie z myślą o wyprowadzce.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy