Idrissa Gueye pod ścianą po liście z francuskiej federacji. MUSI wyrazić swoje poparcie wobec społeczności LGBTQ+

Idrissa Gueye pod ścianą po liście z francuskiej federacji. MUSI wyrazić swoje poparcie wobec społeczności LGBTQ+ fot. A.Taoualit / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RMC Sport

Idrissa Gueye w 37. kolejce Ligue 1 nie znalazł się choćby w kadrze meczowej Paris Saint-Germain. To seria spotkań zarezerwowana do wyrażania sprzeciwu odnośnie homofobii. Rada Etyki Francuskiego Związku Piłki Nożnej apeluje do Senegalczyka o natychmiastowe poparcie inicjatywy.

Władze Ligue 1 od 2015 roku wspierają społeczność LGBTQ+ i na znak tego poświęcają jedną kolejkę ligową, aby wyrazić swój sprzeciw homofobii.

Odkąd Francuzi wyszli z taką inicjatywą, Idrissa Gueye jeszcze ani razu nie zagrał w specjalnej koszulce przygotowanej na tę okazję. Od zwyczajnego trykotu odróżniają ją numery na plecach w tęczowych kolorach.

Senegalczyk nie był obecnych na meczach 37. kolejki w 2015, 2021 i 2022 roku. W ocenie wielu nie może być w tym żadnego przypadku i chociaż piłkarz zasłania się problemami zdrowotnymi, klub jest nakłaniany do jego sprzedaży.

Wobec ogólnego niesmaku, jaki wywołała absencja 32-latka, Rada Etyki Francuskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła zareagować. Oczekuje ona od defensywnego pomocnika otwartego wyrażenia poparcia całej akcji.

„Jeśli te pogłoski są bezpodstawne, to zachęcamy cię w takim razie do niezwłocznego wypowiedzenia się w tej sprawie, aby położyć im kres. Na przykład poprzez dołączenie do wiadomości własnego zdjęcia w odpowiedniej koszulce. W przeciwnym razie pogłoski są prawdą. W tym przypadku prosimy, abyście byli świadomi zasięgu waszego gestu i popełnienia bardzo poważnego błędu. Walka z dyskryminacją różnych mniejszości, niezależnie od tego, jakie one są, jest niezbędna i musi trwać nadal. Niezależnie od tego, czy chodzi o kolor skóry, religię, orientację seksualną czy jakąkolwiek inną odmienność, każda dyskryminacja opiera się na tym samym fundamencie, którym jest odrzucenie drugiego człowieka z powodu jego odmienności od reszty. Odmawiając udziału w tej wspólnej akcji, w rzeczywistości zatwierdzacie zachowania dyskryminacyjne, odrzucenie drugiego człowieka, i to nie tylko wobec społeczności LGBTQI+” – czytamy w liście skierowanym bezpośrednio do Gueye, który trafił też do francuskich mediów.

Gracz znalazł się zatem pod ścianą. Jeśli nie wyrazi swojego poparcia, istotnie może zostać zmuszony do poszukania sobie nowego klubu, a właściwie nowej ligi.

90-krotny reprezentant Senegalu długo musiał czekać na swój transfer do PSG. Po trudnej batalii Francuzom udało się go sprowadzić za kwotę 32 milionów euro.

Od połowy 2019 roku zgromadził on już 110 występów i jest traktowany przez Mauricio Pochettino jako człowiek od zadań specjalnych, co mogliśmy zaobserwować w dwumeczu z Realem Madryt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy