IFFHS: Najlepsi selekcjonerzy świata

IFFHS: Najlepsi selekcjonerzy świata
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: IFFHS

Międzynarodowe Stowarzyszenie Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) jak co roku przedstawiło ranking najlepszych selekcjonerów na świecie.

Zestawienie zostało stworzone na podstawie głosowania, w którym udział wzięli piłkarscy eksperci z 91 krajów. Wybierający byli zgodni i plebiscyt z dużą przewagą nad resztą stawki wygrał Joachim Löw, który jest odpowiedzialny za wyniki reprezentacji Niemiec.


57-latek jest selekcjonerem niemieckiej kadry od 2006 roku. Jeśli chodzi o ostatnie kilkanaście miesięcy prowadzony przez niego zespół jak burza przeszedł przez eliminacje Mistrzostw Świata. W 10 spotkaniach (pierwsze cztery rozegrali jeszcze w 2016 roku) Niemcy sięgnęli po komplet 30 punktów i są jednym z głównych faworytów przyszłorocznego mundialu.


Löw uzbierał 299 punktów i o ponad 150 wyprzedził drugiego w zestawieniu Tite, który całkowicie odmienił oblicze reprezentacji Brazylii. Za nimi znaleźli się
Julen Lopetegui (Hiszpania) i Fernando Santos (Portugalia).


Mimo, że nad Wisłą bardzo doceniana jest praca z rodzimą kadrą Adama Nawałki, selekcjoner polskiej kadry nie otrzymał od głosujących choćby punktu i nie został sklasyfikowany w rankingu.


Najlepsi selekcjonerzy 2017 roku wg IFFHS:


1. Joachim Low (Niemcy) - 299 punktów;
2. Tite (Brazylia) - 125 punktów;
3. Julen Lopetegui (Hiszpania) - 62 punkty;
4. Fernando Santos (Portugalia) - 50 punktów;
5. Didier Deschamps (Francja) - 28 punktów;
6. Roberto Martinez (Belgia) - 28 punktów;
7. Carlos Queiroz (Iran) - 26 punktów;
8. Hector Cuper (Egipt) - 24 punkty;
9. Juan Antonio Pizzi (Chile) - 16 punktów;
10. Hugo Broos (Kamerun) - 11 punktów;
11. Vahid Halilhodzić (Japonia) - 8 punktów;
- Jose Pekerman (Kolumbia) - 8 punktów;
13. Heimir Hallgrimsson (Islandia) - 7 punktów;
14. Janne Andersson (Szwecja) - 5 punktów;
15. Oscar Tabarez (Urugwaj) - 4 punkty;
16. Bert van Marwijk (do niedawna Arabia Saudyjska) - 3 punkty
17. Juan Carlos Osorio (Meksyk) - 1 punkt;
- Herve Renard (Maroko) - 1 punkt.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy