Ignacio Camacho swój ostatni mecz zagrał w wrześniu 2018 roku. 29-latkowi grozi koniec kariery!

Ignacio Camacho swój ostatni mecz zagrał w wrześniu 2018 roku. 29-latkowi grozi koniec kariery! fot. Malága CF
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

29 września 2018 roku Ignacio Camacho zagrał przeciwko Borussii Mönchengladbach. Wówczas nie spodziewał się, że może to być jego ostatni mecz w karierze, a coraz więcej na to wskazuje.

Hiszpan do Wolfsburga dołączył latem 2017 roku, a jego angaż pochłonął 15 milionów euro. Niestety, już na początku jego przygody z „Wilkami” potrzebna była interwencja chirurgiczna, gdyż doskwierały mu problemy z lewą kostką. Gdy pod koniec marca 2018 roku wrócił do gry, nikt nie spodziewał się, że będzie to tylko dwumeczowy epizod.

Wówczas defensywny pomocnik po raz kolejny zaczął narzekać na zdrowie, lecz koniec końców przed sezonem 2018/2019 doszedł do pełni sił i rozegrał nawet sześć spotkań. To ostatnie, przeciwko Borussii Mönchengladbach, może zapamiętać na zawsze.

Następnie bowiem przeszedł kolejną operację lewej kostki i od tego czasu nie wystąpił już w żadnym meczu. Mało tego, choć łączy go kontrakt z niemiecką ekipą (do 30 czerwca 2021 roku), przebywa on obecnie w Hiszpanii, gdzie z polecenia lekarzy nosi obuwie ortopedyczne, a rokowanie nie są najlepsze. Pomimo tego dyrekcja klubu na razie nie myśli o zakończeniu współpracy z 29-latkiem i próbuje go wspierać w trudnych chwilach.

– Koniec kariery? Nie jesteśmy jeszcze na etapie tego typu rozważań. Ignacio dostał od nas czas, którego potrzebuje. W 2020 roku siądziemy jednak do rozmów i dokonamy ponownej oceny sytuacji – oznajmił Jörg Schmadtke, dyrektor sportowy „Wilków”.

Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu Ignacio Camacho próbował wrócić do treningów, lecz ból był tak duży, że musiał ćwiczyć bez obuwia. W efekcie postanowiono zaniechać tych czynności. Jednokrotny reprezentant „La Furia Roja” od lipca 2017 roku uzbierał raptem 21 występów w barwach Wolfsburga (jedno trafienie).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy