Igor Tudor odrzucił ofertę. To okazanie szacunku wobec byłego pracodawcy

Igor Tudor odrzucił ofertę. To okazanie szacunku wobec byłego pracodawcy fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L’Équipe

Igor Tudor był kandydatem numer jeden wśród zarządców AS Monaco do objęcia posady przed bieżącym sezonem. Do konkretnych rozmów nigdy jednak nie doszło – czytamy w „L’Équipe”.

Tudor pozostaje bezrobotnym trenerem od zakończenia sezonu 2022/2023. Pomimo obowiązującego kontraktu sam Chorwat postanowił zrezygnować z prowadzenia Olympique'u Marsylia z pobudek na tle prywatnym, ale i także o podłożu profesjonalnym.

Tuż przed startem bieżących zmagań stery na Stade Vélodrome objął Marcelino. Z kolei chętnych na usługi 45-letniego trenera oczywiście nie brakowało.

Jak dowiadujemy się z raportu francuskiego dziennika, szkoleniowca osiągającego trzecie miejsce z OM kusiło między innymi AS Monaco.

Klub z Księstwa absorbował uwagę Tudora, gdy trzeba było znaleźć odpowiedniego następcę w miejsce Philippe'a Clementa, który nie spełnił oczekiwań dyrektorów, kończąc sezon Ligue 1 poza strefą europejskich pucharów.

Adresat sygnału grzecznie odmówił Monaco, tłumacząc się chęcią okazania szacunku wobec „Olimpijczyków”. Można więc wyciągnąć wniosek, że oczekuje on na ofertę spoza Francji.

W przeszłości wychowanek Hajduka Split odpowiadał za wyniki między innymi w Hellasie Verona, Udinese czy Galatasaray. Pełnił też funkcję asystenta w sztabie Juventusu i reprezentacji Chorwacji.

„Czerwono-Biali” na razie nie żałują takiego obrotu spraw. Zespół prowadzi Adi Hütter, który przed przerwą na reprezentacje zapewnił pozycję lidera.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy