Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów

Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA

W Zurychu odbyło się losowanie fazy grupowej męskiego i żeńskiego turnieju olimpijskiego w piłce nożnej.

Wybuch pandemii koronawirusa stoperował skutecznie plany organizacji największych imprez sportowych na świecie w zaplanowanym wcześniej terminie lub kształcie.

W gronie pokrzywdzonych z tego tytułu znaleźli się między innymi Japończycy, którzy na przełomie lipca i sierpnia mieli zorganizować Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski przewidział jeszcze w marcu, że to wielkie sportowe wydarzenie nie dojdzie do skutku, dlatego postanowiło je przenieść na kolejny rok.

Ten dodatkowy czas nie pozwolił światu skutecznie uporać się z groźną infekcją, aby ta wielka impreza mogła się odbyć zgodnie z wcześniej przyjętymi zasadami. Mimo to dojdzie ona do skutku, co pokazuje między innymi fakt, że poznaliśmy w końcu grupy męskiego oraz żeńskiego turnieju olimpijskiego w piłce nożnej.

Ich losowanie odbyło się w Zurychu i po jego zakończeniu już wiemy, że reprezentacje gospodarzy będą miały przed sobą trudne zadanie ze spełnieniem swojego marzenia o zdobyciu medalu olimpijskiego.

Japończycy trafili z urzędu do grupy A i zmierza się w niej z teoretycznie niegroźną Republiką Południowej Afryki, złotym medalistą z 2012 roku - Meksykiem oraz powracającą do rywalizacji Francją, która ostatni raz wystąpiła na tym turnieju w 1996 roku i może pochwalić się posiadaniem dwóch medali - złotego (1984) i srebrnego (1900).

Ciekawie zapowiada się także rywalizacja w grupie C, gdzie Egipt z Mohamedem Salahem w składzie ma zmierzyć się z Hiszpanią, Argentyną oraz Australią.

Igrzyska Olimpijskie - turniej mężczyzn

Grupa A

Japonia
Republika Południowej Afryki
Meksyk
Francja

Grupa B

Nowa Zelandia
Korea Południowa
Honduras
Rumunia

Grupa C

Egipt
Hiszpania
Argentyna
Australia

Grupa D

Brazylia (obrońca tytułu)
Niemcy
Wybrzeże Kości Słoniowej
Arabia Saudyjska

Japonki również nie miały szczęścia, ponieważ w swojej grupie przyjdzie im grać z dwukrotnymi brązowymi medalistkami Igrzysk Olimpijskich - Kanadą, silną reprezentacją złożoną z zawodniczek Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej oraz debiutującą kadrą Chile.

Najciekawsza rywalizacja zapowiada się w grupie C, gdzie znalazły się teoretycznie najwyżej rozstawione ekipy z faworytkami do wywalczenia złota w postaci Amerykanek.

Igrzyska Olimpijskie - turniej kobiet

Grupa A

Japonia
Kanada
Wielka Brytania
Chile

Grupa B

Chiny
Brazylia
Zambia
Holandia

Grupa C

Szwecja
Stany Zjednoczone
Australia
Nowa Zelandia

Turnieje piłkarskie na Igrzyskach Olimpijskich będą trwały odpowiednio od 21 lipca do 6 sierpnia u kobiet i od 22 lipca do 7 sierpnia u mężczyzn.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy