II liga: Sezon zasadniczy zakończony. Znamy pary barażowe, które powalczą o awans do I ligi

II liga: Sezon zasadniczy zakończony. Znamy pary barażowe, które powalczą o awans do I ligi
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Wigry Suwałki I 90minut.pl

W sobotę dobiegł końca sezon zasadniczy II ligi. Poznaliśmy wszystkie zespoły, które zagrają w barażach o wejście do I ligi.

Bezpośredni awans z liczącej 19 drużyn II ligi na zaplecze Ekstraklasy już wcześniej wywalczyły Górnik Polkowice (76 punktów) oraz GKS Katowice (70 punktów).

Po dzisiejszych meczach znamy już dokładną kolejność na miejscach barażowych. Sytuacja wygląda następująco:

3. Chojniczanka Chojnice - 67 punktów;
4. Wigry Suwałki – 64 punkty;
5. KKS 1925 Kalisz – 57 punktów;
6. Skra Częstochowa – 52 punkty.

Podobnie jak Skra po 52 punkty zdobyły Garbarnia Kraków oraz rezerwy Śląska Wrocław. W sobotę doszło do starcia właśnie między częstochowianami a krakowianami. Mecz zakończył się wynikiem 4:4 (Kamil Wojtyra ze Skry w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny), a w samej jego końcówce dwóch zawodników Garbarnii zobaczyło czerwone kartki. Finalnie Skra, która w 13 ostatnich spotkaniach zanotowała tylko jedno zwycięstwo, jest wyżej dzięki lepszemu bilansowi obu bezpośrednich starć.

Pary barażowe:

15 czerwca:
Chojniczanka Chojnice - Skra Częstochowa
Wigry Suwałki - KKS 1925 Kalisz

19 czerwca:
Finał

Z II ligą żegnają się z kolei: Olimpia Grudziądz, Błękitni Stargard oraz Bytovia Bytów.Tabela II ligi


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy