Iker Casillas zarejestrowany do gry

Iker Casillas zarejestrowany do gry
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: O Jogo

Pomimo tego, iż Iker Casillas nie pojawił się na boisku od kwietnia 2018 roku, nadal pozostaje członkiem zespołu FC Porto. Jak informuje „O Jogo”, Hiszpan właśnie podpisał aneks do umowy, która wygasała już dzisiaj.

Zarówno 39-latek, jak i władze „Smoków”, były niezwykle zadowolone ze współpracy, a w kuluarach mówiło się o propozycji nowego kontraktu. Plany obu stron pokrzyżował zawał mięśnia sercowego, którego zawodnik doznał pierwszego maja 2018 roku. Od tego czasu wyczekuje on „zielonego światła” na powrót do treningów.

Wiedząc jak trudny dla Casillasa jest rozbrat z futbolem, przed rokiem FC Porto zaoferowało mu nową rolę. Golkiperowi powierzono obowiązki „łącznika” między piłkarzami pierwszej drużyny, trenerem, a dyrekcją.

Kiedy jego sytuacja jednak się nie zmieniała, postanowił on zgłosić swój akces do wzięcia udziału w wyborach na prezesa Królewskiego Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej. Wówczas wielu sądziło, że to równoznaczne z definitywnym wycofaniem się z zawodowej kariery. Nic bardziej mylnego.

Wieloletni gracz Realu Madryt ostatecznie wycofał się z pomysłu kandydowania w wyborach, a jak obwieściło właśnie „O Jogo”, jego klub zarejestrował go w krajowym związku.

Co to oznacza w praktyce? Podpisanie przez Casillasa aneksu do umowy, która miała wygasnąć już dzisiaj. Tym samym nadal nie można wykluczyć, że legendarny golkiper stanie jeszcze między słupkami.

167-krotny reprezentant Hiszpanii dostępu do bramki FC Porto jak dotąd bronił 156 razy. W tym czasie zachował 74 czyste konta.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany Milik powiedział „tak” Juventusowi Milik powiedział „tak” Juventusowi OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy