Ile dzisiaj kosztowaliby Szewczenko czy Ferdinand? REKORDOWE transfery w Anglii, biorąc pod uwagę inflację

Ile dzisiaj kosztowaliby Szewczenko czy Ferdinand? REKORDOWE transfery w Anglii, biorąc pod uwagę inflację
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tottaly Money I Sky Sports

Tottaly Money przeprowadziło ciekawą analizę, przedstawiającą to, ile dzisiaj kosztowaliby zawodnicy, którzy w przeszłości byli bohaterami transferów w Premier League.

Kluby wydają dzisiaj na nowych zawodników większe kwoty niż miało to miejsce kilkanaście czy nawet kilka lat temu. Powodem takiego stanu rzeczy są inflacja i zasady popytu oraz podaży. Angielskie luby notują coraz większe przychody (chociażby dzięki rekordowym umowom telewizyjnym) i coraz więcej wydają.

Analizując rynkowe zależności, wspomniane źródło obliczyło, ile w trakcie zamkniętego niedawno okna transferowego trzeba byłoby zapłacić za graczy, którzy zmieniali klubowe barwy w Anglii wiele sezonów temu.

Z wyliczeń wynikło, że gdyby wszystkie dotychczasowe transakcje zostały przeprowadzone w sierpniu tego roku, najdroższym piłkarzem w historii Premier League byłby Andrij Szewczenko. W 2006 roku Chelsea zapłaciła za niego Milanowi niecałe 30 milionów funtów. Teraz kosztowałby on 144 miliony funtów.

Ukraiński napastnik wyprzedził Alana Shearara (w 1996 roku przeszedł z Blackburn Rovers do Newcastle United za 15 milionów funtów) oraz Rio Ferdinanda (w 2002 roku Manchester United zapłacił za niego Leeds United 29 milionów funtów). Na czwartym miejscu sklasyfikowano Paula Pogbę.  

o

Cały raport TUTAJ.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy