Imponujące pożegnanie Jürgena Kloppa. Kibice czekali pod Anfield [WIDEO]

2024-05-19 15:58:42; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Imponujące pożegnanie Jürgena Kloppa. Kibice czekali pod Anfield [WIDEO] Fot. Sky Sports
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Liverpool Echo

Kibice Liverpoolu z honorami przywitali Jürgena Kloppa przed jego ostatnim meczem w roli trenera „The Reds”.

W styczniu jak grom z jasnego nieba spadła na nas informacja, że Jürgen Klopp po sezonie żegna się z Liverpoolem. Długo więc wyczekiwano na jego pożegnanie w ostatnim meczu, a takim będzie spotkanie ligowe z Wolverhampton Wanderers. 

Drużyna z miasta Beatlesów już jakiś czas temu wypisała się z walki o tytuł mistrzowski. Niezależnie od wyników we wszystkich meczach ostatniej kolejki zajmie trzecie miejsce w lidze. Walka o trofeum rozgrywa się jeszcze pomiędzy będącym na pole position Manchesterem City oraz Arsenalem.

Liverpool odpadł także z Ligi Europy na etapie ćwierćfinału, w 1/4 finału pożegnali się także z FA Cup. Także jedynym trofeum w ostatnim sezonie niemieckiego trenera na Anfield jest Puchar Ligi.

Nikt jednak nie obraża się na 56-latka za taki stan rzeczy. W końcu Niemiec stał się naprawdę zasłużoną postacią w historii klubu. Po 14 latach odzyskał puchar Ligi Mistrzów, ale jeszcze większym sukcesem jest pierwsze w erze Premier League mistrzostwo dla „The Reds”. Niemal dziewięć lat w klubie i poczyniony ogromny progres - za to wdzięczni są kibice Liverpoolu.

Oczywiste więc było, że, choć z bólem, to fani pożegnają trenera z zasłużonymi honorami. Wielu z nich czekało pod stadionem na przejazd klubowego autokaru z flagami klubu czy racami dymnymi rozpylającymi dym w kolorze czerwonym - kolorze Liverpoolu.

Dla Kloppa mecz z Wolverhampton będzie 489. jako trenera Liverpoolu. Z drużyną zdobył Ligę Mistrzów, Klubowe Mistrzostwo Świata, Superpuchar Europy, Puchar Anglii, mistrzostwo Anglii, Superpuchar Anglii oraz dwa razy Puchar Ligi Angielskiej. Indywidualnie został dwukrotnie nagrodzony jako najlepszy trener na świecie - w 2019 roku oraz w 2020.