Imponujący rekord Rzeźniczaka

Imponujący rekord Rzeźniczaka
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: Transfery.info

Jakub Rzeźniczak jest piłkarzem z największą liczbą występów w europejskich pucharach w barwach polskich klubów.

Jubileusz obrońcy Legii przypada na dzisiejszy mecz Ligi Europy z FC Midtjylland, na który wyszedł w pierwszym składzie wicemistrzów Polski. Jego występ oznacza, że w europejskich pucharach zagrał po raz 52. 

Tym samym samodzielne prowadzenie w klasyfikacji stracił Marcin Baszczyński, posiadacz rekordu od ponad pięciu lat. Ze względu na fakt, że kariera byłego zawodnika Wisły Kraków, w której barwach wystąpił w Europie najwięcej razy, dawno się zakończyła, wysoce prawdopodobne jest rychłe pobicie tego wyniku przez podstawowego zawodnika Legii Warszawa.

Rzeźniczak na arenie europejskiej występuje od 26 sierpnia 2004 roku, kiedy to zagrał w meczu II rundy eliminacyjnej Pucharu UEFA z FC Tbilisi. To właśnie w tych rozgrywkach - i oczywiście jej późniejszym następcy, Lidze Europy - 28-latek zaliczył najwięcej spotkań (43), a pozostałe dziewięć przypadło na kwalifikacje do Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transferowy poker z Havertzem. Przy stole SZEŚĆ klubów Transferowy poker z Havertzem. Przy stole SZEŚĆ klubów Silvio Berlusconi ma chrapkę na Polaka. Kamil Pestka może trafić do Monzy Silvio Berlusconi ma chrapkę na Polaka. Kamil Pestka może trafić do Monzy Kuszczak potwierdził zakończenie kariery. Teraz buduje domy Kuszczak potwierdził zakończenie kariery. Teraz buduje domy Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych LaLiga: Pierwszy klub ze zgodą na wpuszczenie kibiców. I to od razu na 33% pojemności stadionu LaLiga: Pierwszy klub ze zgodą na wpuszczenie kibiców. I to od razu na 33% pojemności stadionu Bundesliga: Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund naruszyło zasady sanitarne?! Może ich czekać 14-dniowa kwarantanna Bundesliga: Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund naruszyło zasady sanitarne?! Może ich czekać 14-dniowa kwarantanna FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy