Inauguracja Mistrzostw Świata U-17 na remis. Julia Woźniak bohaterką [WIDEO]

2024-10-18 08:40:17; Aktualizacja: 5 godzin temu
Inauguracja Mistrzostw Świata U-17 na remis. Julia Woźniak bohaterką [WIDEO] Fot. FIFA [YouTube]
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Juniorska kadra kobiet rozpoczęła swój udział w mundialu do lat 17 od zanotowania bezbramkowego remisu z Japonią (0:0).

Podopieczne Marcina Kasprowicza, brązowe medalistki Mistrzostw Europy U-17, przebrnęły jak burza przez decydującą fazę kontynentalnych eliminacji Mistrzostw Świata i dostąpiły zaszczytu zadebiutowania na turnieju tej rangi do lat 17 na Dominikanie.

Polski, z racji swojego statusu, były jednym z najniższej rozstawionych zespołów i trafiły do trudnej grupy z faworyzowanymi Japonkami, Brazylijkami oraz Zambią. Układ terminarza sprawił, że w pierwszym meczu przyszło im zmierzyć się od razu z teoretycznie najtrudniejszym przeciwnikiem z Azji.

„Biało-Czerwone” udanie rozpoczęły rywalizację z rywalkami i stworzyły sobie przynajmniej dwie dogodne sytuacje do objęcia niespodziewanego prowadzenia. Po upływie pół godziny zmagań uderzenie Julii Ostrowskiej zostało wybite przez jedną z Japonek z linii bramkowej.

Wówczas do akacji wkroczył nasz sztab, ponieważ FIFA w trakcie imprezy testuje nowatorskie użycie VAR-u poprzez wywołanie go przez jedną ze stron. Obu przysługują dwie takie interwencje. Niestety w naszym wypadku został on zmarnowany, ponieważ pani sędzia nie dopatrzyła się na monitorze przekroczenia linii całym obwodem przez futbolówkę.

Ta niewykorzystana okazja nie wpłynęła negatywnie na podopieczne Kasprowicza, bo tuż przed zejściem na przerwę dogodną sytuację miała Oliwia Związek, ale fatalnie przestrzeliła z kilku metrów.

Po przerwie obraz gry systematycznie ulegał zmianie na naszą niekorzyść. Japonki z każdą upływającą minutą dochodziły coraz mocniej do głosu i stwarzały sobie bardzo groźne sytuacje.

Na nasze szczęście bardzo dobrze dysponowana w bramce była Julia Woźniak, która kilkukrotnie popisała się świetnymi interwencjami.

W ten sposób „Biało-Czerwone” zainaugurowały swój debiutancki udział w Mistrzostwach Świata U-17 od zanotowania niespodziewanego remisu i optymizmem mogą podchodzić do kolejnych dwóch potyczek z Zambijkami (21 października o godzinie 1:00) i Brazylijkami (23 października o godzinie 22:00).