Iniesta krytykuje Barcelonę. „To przykre, trener zawsze powinien móc liczyć na szacunek”

Iniesta krytykuje Barcelonę. „To przykre, trener zawsze powinien móc liczyć na szacunek” fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Onda Cero

Legenda Barcelony, Andrés Iniesta, przyznała, że niezbyt podoba się jej zachowanie działaczy klubu wobec trenera, Ernesto Valverde.

Coraz więcej wskazuje na to, że Ernesto Valverde lada moment rozstanie się z Barceloną. Odpadnięcie z Superpucharu Hiszpanii poważnie dało do myślenia działaczom, którzy teraz intensywnie dyskutują o swoich dalszych planach. Rozstrzygnięcia napiętej sytuacji można spodziewać się nawet dziś, choć wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Valverde.

W rozmowie z „Onda Cero” Iniesta skomentował ostatnie doniesienia i nie ukrywa, że jest trochę zawiedziony postawą „Dumy Katalonii”.

- Na myśl przychodzi mi tyle, że cała ta sytuacja wygląda trochę przykro - stwierdził pomocnik aktualnie grający dla Visselu Kobe.

- Myślę, że trener zawsze powinien móc liczyć na szacunek. Tymczasem pozwolono, by pozycja szkoleniowca znacznie się osłabiła.

- Valverde? Mamy bardzo dobre relacje. W ciągu roku rozmawialiśmy kilka razy. Niezależnie od tego czy lubimy trenera, czy nie, myślę, że taka sytuacja nie jest przyjemna dla nikogo, zarówno dla niego samego, jak i zespołu czy kibiców.

W gronie kandydatów do zastąpienia Valverde wymieniani są Xavi oraz Ronald Koeman. Obaj byliby raczej opcjami na lato, ale Iniesta nie widzi przeciwwskazań, by któryś z nich przejął drużynę. Zapowiedział również, że sam również liczy, że uda mu się zostać kiedyś profesjonalnym trenerem.

- Xavi lub Koeman następcami? Każdy ma swoją historię. Guardiola przechodził przecież z drużyny rezerw... Xavi wie najlepiej, co powinien zrobić. Przeanalizuje wszystkie możliwości i zobaczymy, co wybierze. Koeman ma dużo doświadczenia jako trener, a Xavi dopiero zaczyna. Często zdarza się jednak, że doświadczenie na niewiele się zdaje. Obaj byli już jednak w Barcelonie i znają ten klub.

- Ja trenerem? Wciąż nie mam licencji, ale chciałbym ją uzyskać. Wciąż jednak chcę grać. Chciałbym kontynuować karierę jeszcze w przyszłym roku, wciąż czuję radość z gry i w tym sezonie było podobnie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy