Inter Mediolan faworytem do pozyskania Mertensa

Inter Mediolan faworytem do pozyskania Mertensa
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Jak informują media z Półwyspu Apenińskiego, przyszłość Driesa Mertensa wciąż jest wielką niewiadomą. Belg nadal nie doszedł do porozumienia z SSC Napoli w sprawie przedłużenia kontraktu, a tymczasem na jego biurko trafiła lukratywna oferta z Interu Mediolan.

Porozumienie drugiego najlepszego strzelca w dziejach ekipy spod Wezuwiusza (do lidera traci on dwa gole) wygasa 30 czerwca i chociaż dyrekcja „Błękitnych” ma już za sobą rozmowy kontraktowe, na razie nie przyniosły one spodziewanego rezultatu. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że 32-latek oczekuje sporej podwyżki, na co nie do końca chce zgodzić się Aurelio De Laurentiis, prezes SSC Napoli.

Mając to na uwadze, niejasną sytuację środkowego napastnika próbują wykorzystać inne kluby. Już w styczniu o jego angaż starały się Chelsea, Galatasaray czy Atlético Madryt, a w obliczu nieudanej próby pozyskania Oliviera Girouda, możliwość pozyskania Belga sondował też Inter Mediolan.

Ostatecznie „Nerazzurri” nie zdołali przeprowadzić operacji z udziałem doświadczonego gracza, ale nie oznacza to, że zupełnie o nim zapomnieli. Jak bowiem podaje Nicolò Schira, Mertens do tej pory otrzymał kilka ofert nawiązania współpracy od pierwszego lipca, a najlepsza pochodzi właśnie z Giuseppe Meazza. Tym samym niewykluczone, że od następnego sezonu 90-krotny reprezentant „Czerwonych Diabłów”, który deklaruje chęć pozostania we Włoszech, zdecyduje się grać pod wodzą Antonio Conte.

W bieżącej kampanii filigranowy zawodnik w 24 występach uzbierał 10 trafień, do których dorzucił pięć kluczowych podań.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy