Inter Mediolan: Finalizacja sprzedaży mniejszościowego pakietu akcji tuż-tuż

Inter Mediolan: Finalizacja sprzedaży mniejszościowego pakietu akcji tuż-tuż fot. charnsitr / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Repubblica

Inter Mediolan skłania się ku zaakceptowaniu oferty sprzedaży mniejszościowego pakietu akcji klubu Saudyjskiemu Funduszowi Inwestycyjnemu - uważa „La Repubblica”.

Suning.com, właściciel „Nerazzurrich”, nie znajduje się w zbyt dobrej sytuacji ekonomicznej. Podmiot doprowadził już do zakończenia działalności Jiangsu FC i robi wszystko, aby nie musieć powtórzyć zabiegu z utytułowanym włoskim klubem.

Inter Mediolan obecnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Serie A, co z pewnością cieszy chińskiego mocodawcę. Potencjalna wygrana w tych rozgrywkach to bowiem ogromne korzyści finansowe, z awansem do Ligi Mistrzów na czele. Steven Zhang szuka jednak dodatkowych źródeł zarobku.

Takowym najpewniej będzie sprzedaż części udziałów w ekipie ze stolicy Lombardii. Od kilku tygodni trwały negocjacje z BC Partners, które miało przejąć prawa w całości za kwotę miliarda euro. Brytyjski fundusz jest skłonny zapłacić maksymalnie 880 milionów, gdyż taka ma być realna wartość przedstawiciela włoskiej ekstraklasy.

To skłoniło Chińczyków do otworzenia się na możliwość dobicia targu z Saudyjskim Funduszem Inwestycyjnym. Podmiot, na czele którego stoi Muhammad ibn Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, książę Arabii Saudyjskiej, proponuje odkupienie 30 procent udziałów.

„La Repubblica” informuje, że to o wiele korzystniejsza oferta dla Suning.com. Daje im bowiem nie tylko możliwość wyjścia z kłopotów finansowych, ale i kontroli nad losem klubu. Wszak pozostałe 70 procent pozostałoby w rękach Zhanga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy