Inter Mediolan nie będzie dążył do wyprzedaży. Klub zainteresowany graczami z Premier League [POTWIERDZONE]

Inter Mediolan nie będzie dążył do wyprzedaży. Klub zainteresowany graczami z Premier League [POTWIERDZONE] fot. Paolo Bona / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport Italia

Dyrektor generalny Beppe Marotta wypowiedział się w rozmowie ze Sky Sport Italia na temat najbliższych planów Interu Mediolan.

„Nerazzurri” rozpoczęli przygotowania do startu nowych rozgrywek w okrojonym składzie w związku z brakiem kilku kluczowych zawodników, którzy przebywają na zasłużonych urlopach po udziale w Mistrzostwach Europy oraz Copa América.

W związki z tym trener Simone Inzaghi może bardzo uważnie przejrzeć się zapleczu przejętego nie tak dawno przez siebie zespołu w celu określenia ewentualnych priorytetów transferowym na nadchodzące tygodnie.

Na ten temat, przed zremisowanym spotkaniem testowym z Lugano (2:2), wypowiedział się dyrektor generalny klubu. Beppe Marotta przyznał między innymi, że z mistrzowskiej drużyny nie odejdzie już żaden z zawodników, który przyczynił się do osiągnięcia tego sukcesu oraz potwierdził krążące w mediach informacje o zainteresowaniu Héctorem Bellerínem i Alexem Tellesem.

- Te przygotowania do sezonu rozpoczynają się dla nas bez kilku piłkarzy, którzy brali udział w mistrzostwach. Z tego powodu zobaczymy w sparingu zupełnie inny skład, z wieloma młodymi graczami, z których niektórzy zostaną na stałe przeniesieni do pierwszego zespołu w najbliższych tygodniach - przyznał działacz.

- Mogę potwierdzić, że zatrzymamy członków mistrzowskiej drużyny, z wyjątkiem Hakimiego. Naszym celem jest rozpoczęcie rozgrywek z grupą, która przyniosła nam wiele radości - kontynuował Marotta i następnie odniósł się do medialnych plotek.

- Héctor Bellerín, o którym wspominacie, przykuwa naszą uwagę, ale nie chcę mówić niczego więcej, bo nie jest naszym zawodnikiem. Na rynku transferowym jest wielu piłkarzy obserwowanych przez duże kluby. Nahitan Nández jest bardzo szanowanym graczem Cagliari, ale w tej chwili nie prowadzimy z nim żadnych negocjacji. Alex Telles? Niczego nie wykluczam, ale w tej chwili skupiamy się na ocenie wszystkich możliwości bez pośpiechu i zamykania tej czy innej operacji. Keita Baldé? Nie jest naszym graczem i nawet nie wiem, czy jest dostępny - stwierdził dyrektor generalny Interu.

64-latek zapewnił także, że wobec nieprzedłużenia umowy z Ashleyem Youngiem, nowym rywalem do gry na lewym wahadle dla Aleksandara Kolarova będzie powracający z wypożyczenia do Hellasu - Federico Dimarco, który ostatnio był wymieniany w kontekście przenosin do Romy.

- Federico zostaje. Absolutnie. On reprezentuje teraźniejszość i przyszłość Interu. Inzaghi uważnie go obserwuje. Może być dla nas bardzo przyjemny rozwiązaniem w tym sezonie. Noszenie koszulki Interu jest źródłem wielkiej dumy dla każdego - zakończył wątek Marotta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy