Inter Mediolan przygotowuje 260 milionów euro na pozyskanie Messiego?!

Inter Mediolan przygotowuje 260 milionów euro na pozyskanie Messiego?! fot. FC Barcelona
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Lionel Messi nadal znajduje się w orbicie zainteresowań Interu Mediolan, na angaż którego Włosi mają zbierać sumę 260 milionów euro - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Argentyńczyk o bajecznej technice to niespełnione marzenie Massimo Morattiego, byłego prezesa „Nerazzurrich”. Od pewnego czasu coraz poważniej o angażu kapitana Barcelony myślą także obecni właściciele klubu, a na potwierdzenie tych słów włoscy dziennikarze donoszą, że Inter czyni starania w kierunku uzbierania potrzebnej kwoty do sfinansowania pensji zawodnika.

Jak policzono, aby 33-latek mógł podpisać czteroletni kontrakt, mediolańczycy muszą wyłożyć 260 milionów euro, co odpowiada rocznej gaży netto w wysokości 50 milionów euro. Operacja miałaby zostać przeprowadzona na zasadzie wolnego transferu już za 12 miesięcy, kiedy to porozumienie „Atomowej Pchły” z obecnym pracodawcą dobiegnie końca.

Dodajmy, że te doniesienia pojawiają się w momencie, gdy z biur katalońskiego klubu wypływają klarowne komunikaty, jakoby przyszłość Lionela Messiego była znana i rzecz jasna, leżała wciąż na Camp Nou. Z tego powodu nie może dziwić komentarz „La Gazzetty dello Sport” do pomysłu przedstawiciela Serie A, który otwarcie nazywa go utopijnym.

Messi w trwającym sezonie tradycyjnie jest najlepszym strzelcem swojej drużyny i po raz czwarty z rzędu zgarnął koronę króla strzelców LaLigi. W sumie jak dotąd zdobył on 30 bramek, a do tego rezultatu dorzucił 26 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] LC Sailors celuje w bycie najlepszym zespołem w regionie. Klub ustanowił zakupowy rekord Singapuru [OFICJALNIE] LC Sailors celuje w bycie najlepszym zespołem w regionie. Klub ustanowił zakupowy rekord Singapuru [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy