Inter Miami chce drugiego mistrza świata. Rozmowy z Götze

2020-08-12 14:53:14; Aktualizacja: 4 lata temu
Inter Miami chce drugiego mistrza świata. Rozmowy z Götze
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Nicolo Schira

Jak informuje Nicolò Schira, Inter Miami jest zainteresowany Mario Götze.

Amerykański klub domyka już transfer Blaise’a Matuidiego z Juventusu, ale na tym nie koniec. David Beckham i jego współpracownicy chcąrównież sprowadzić do Miami Götze. Rozmowy ruszyły. Inter, który w tym rokurozpoczął rywalizację w MLS, proponuje Niemcowi trzyletni kontrakt.  

28-letni ofensywny pomocnik jest dostępny na zasadziewolnego transferu, ponieważ rozstał się z Borussią Dortmund. Od tamtej porymistrza świata z 2014 roku łączono już m.in. z Atlético Madryt, Fiorentiną orazAS Monaco. 

Götze był związany z Borussią od 2001 roku z przerwą napobyt w Bayernie (2013-2016). W jej pierwszym zespole uzbierał łącznie 219występów (45 goli i 61 asyst). Jeśli chodzi o miniony sezon, wybiegał na murawy21 razy. Zdobył trzy bramki. 

W pięciu pierwszych spotkaniach Inter nie zdobył ani jednegopunktu i obecnie zamyka tabelę Konferencji Wschodniej MLS.