Inter Miami z największym zakupem w tym oknie i czwartym w historii [OFICJALNIE]

Inter Miami z największym zakupem w tym oknie i czwartym w historii [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Inter Miami

Gregore de Magalhães da Silva został przedstawiony jako nowy zawodnik Interu Miami.

Klub rywalizujący w Major League Soccer ogłosił fakt pozyskania defensywnego pomocnika na zasadzie transferu definitywnego z EC Bahia.

Brazylijczyk zaliczył już obligatoryjne testy medyczne i związał się z nowym pracodawcą do 31 grudnia 2024 roku. W zawartym porozumieniu pomiędzy zawodnikiem a amerykańskim zespołem znalazł się zapis umożliwiający obu stronom przedłużenie współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

26-letni piłkarz, mogący także występować na pozycji lewego obrońcy, przenosi się do Interu Miami za kwotę wynoszącą nieco ponad 3,6 miliona euro, co oznacza największy zakup drużyny należącej między innymi do Davida Beckhama w trwającym oknie transferowym oraz czwartą najwyższą transakcję w historii klubu, który do tej pory pokaźniejsze środki zainwestował tylko w sprowadzenie Rodolfo Pizarro, Matíasa Pellegriniego oraz Juliána Carranzę.

Gregore dołączył do EC Bahia w styczniu 2018 roku. Początkowo występował w nim dwukrotnie na zasadzie wypożyczenia, a potem został wykupiony z São Carlos.

W sumie udało mu się rozegrać 166 spotkań dla „Tricolor de Aço”, w których zdobył dwie bramki oraz pomógł swojemu zespołowi wywalczyć Copa do Nordeste (brazylijskie rozgrywki mistrzowskie regionu północno-wschodniego) oraz trzykrotnie mistrzostwo stanu Bahia.

Brazylijczyk jest siódmym wzmocnieniem Interu Miami. Przed nim umowy z amerykańskim klubem podpisali Ryan Shawcross, Josh Penn, Aimé Mabika, Patrick Seagrist, Dylan Castanheira oraz Ian Fray.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy