Inter Miami złamał zasady przy zakontraktowaniu Matuidiego?! Śledztwo rozpoczęte [OFICJALNIE]

Inter Miami złamał zasady przy zakontraktowaniu Matuidiego?! Śledztwo rozpoczęte [OFICJALNIE] fot. Inter Miami
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Major League Soccer | Inter Miami

Major League Soccer poinformowało o wszczęciu dochodzenia przeciwko Interowi Miami w związku z możliwym naruszeniem zasad przez klub przy pozyskaniu Biaise'a Matuidiego.

Drużyna należąca między innymi do Davida Beckhama ma za sobą przeciętny debiutancki sezon zaliczony w elitarnych amerykańskich rozgrywkach, które zakończył na dziesiątej pozycji w tabeli w Konferencji Wschodniej oraz odpadnięciu w rundzie kwalifikacyjnej play-offów po porażce z Nashville SC (0:3).

Przedstawiciele klubu spodziewali się zdecydowanie lepszego końcowego rezultatu w wykonaniu swojego zespołu po zakontraktowaniu takich graczy jak Blaise Matuidi oraz Gonzalo Higuaín.

Wymienieni piłkarze nie mieli jednak aż tak znaczącego wpływu na wyniki osiągane przez Inter Miami, a teraz fakt pozyskania pierwszego z nich może przysporzyć sporo problemów ekipie przejętej nie tak dawno przez Phila Neville'a po tym, jak Major League Soccer postanowiło dokładnie prześwietlić transfer z udziałem francuskiego pomocnika.

Organizatorzy rozgrywek mają poważne podejrzenie, że „The Herons” złamali obowiązujące zasady przy zawarciu umowy z blisko 34-letnim zawodnikiem, który ma zarabiać większe pieniądze niż te przyjęte w obowiązującym regulaminie dotyczącym kontraktowania graczy.

Ekipa z Fort Lauderdale podpisała porozumienie z doświadczonym pomocnikiem przy pomocy Targeted Allocation Money (TAM), czyli specjalnego funduszu pozwalającego na sprowadzenie lub zatrzymanie w swoich szeregach piłkarza o znacznej wartości, którego utrzymanie przekracza ustalony budżet roczny na wynagrodzenia dla zawodników.

Major League Soccer ma jednak podejrzenie, że Matuidi inkasuje pensję na poziomie gracza podpisanego na regule Designated Player (trzej piłkarze mogą zarabiać w jednym klubie większe pieniądze od wyznaczonego pułapu maksymalnego), dlatego poinformowało, że dokładnie prześwietli warunki, na których Francuz został sprowadzony do amerykańskiej drużyny.

„Major League Soccer rozpoczęło formalną weryfikację podpisanej umowy z pomocnikiem Blaise'em Matuidim przez Inter Miami, w szczególności zbadamy to, czy podpisanie kontraktu z zawodnikiem było zgodne z budżetem wynagrodzeń Major League Soccer i ustalonymi wytycznymi” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Głos w całej sprawie zabrał także Inter Miami, który nie ma sobie nic do zarzucenia i zadeklarował podjęcie pełnej współpracy z MLS w celu wyjaśnienia sytuacji.

„Inter Miami przyjmuje do wiadomości oświadczenie wygłoszone przez Major League Soccer i nie może się doczekać, aby w pełni zaangażować się w proces weryfikacji umowy przez ligę” - napisał klub.

Matuidi wystąpił do tej pory w 16 spotkaniach amerykańskiej drużyny i zdobył w nich jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy