Inter Miami złamał zasady przy zakontraktowaniu Matuidiego?! Śledztwo rozpoczęte [OFICJALNIE]

Inter Miami złamał zasady przy zakontraktowaniu Matuidiego?! Śledztwo rozpoczęte [OFICJALNIE] fot. Inter Miami
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Major League Soccer | Inter Miami

Major League Soccer poinformowało o wszczęciu dochodzenia przeciwko Interowi Miami w związku z możliwym naruszeniem zasad przez klub przy pozyskaniu Biaise'a Matuidiego.

Drużyna należąca między innymi do Davida Beckhama ma za sobą przeciętny debiutancki sezon zaliczony w elitarnych amerykańskich rozgrywkach, które zakończył na dziesiątej pozycji w tabeli w Konferencji Wschodniej oraz odpadnięciu w rundzie kwalifikacyjnej play-offów po porażce z Nashville SC (0:3).

Przedstawiciele klubu spodziewali się zdecydowanie lepszego końcowego rezultatu w wykonaniu swojego zespołu po zakontraktowaniu takich graczy jak Blaise Matuidi oraz Gonzalo Higuaín.

Wymienieni piłkarze nie mieli jednak aż tak znaczącego wpływu na wyniki osiągane przez Inter Miami, a teraz fakt pozyskania pierwszego z nich może przysporzyć sporo problemów ekipie przejętej nie tak dawno przez Phila Neville'a po tym, jak Major League Soccer postanowiło dokładnie prześwietlić transfer z udziałem francuskiego pomocnika.

Organizatorzy rozgrywek mają poważne podejrzenie, że „The Herons” złamali obowiązujące zasady przy zawarciu umowy z blisko 34-letnim zawodnikiem, który ma zarabiać większe pieniądze niż te przyjęte w obowiązującym regulaminie dotyczącym kontraktowania graczy.

Ekipa z Fort Lauderdale podpisała porozumienie z doświadczonym pomocnikiem przy pomocy Targeted Allocation Money (TAM), czyli specjalnego funduszu pozwalającego na sprowadzenie lub zatrzymanie w swoich szeregach piłkarza o znacznej wartości, którego utrzymanie przekracza ustalony budżet roczny na wynagrodzenia dla zawodników.

Major League Soccer ma jednak podejrzenie, że Matuidi inkasuje pensję na poziomie gracza podpisanego na regule Designated Player (trzej piłkarze mogą zarabiać w jednym klubie większe pieniądze od wyznaczonego pułapu maksymalnego), dlatego poinformowało, że dokładnie prześwietli warunki, na których Francuz został sprowadzony do amerykańskiej drużyny.

„Major League Soccer rozpoczęło formalną weryfikację podpisanej umowy z pomocnikiem Blaise'em Matuidim przez Inter Miami, w szczególności zbadamy to, czy podpisanie kontraktu z zawodnikiem było zgodne z budżetem wynagrodzeń Major League Soccer i ustalonymi wytycznymi” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Głos w całej sprawie zabrał także Inter Miami, który nie ma sobie nic do zarzucenia i zadeklarował podjęcie pełnej współpracy z MLS w celu wyjaśnienia sytuacji.

„Inter Miami przyjmuje do wiadomości oświadczenie wygłoszone przez Major League Soccer i nie może się doczekać, aby w pełni zaangażować się w proces weryfikacji umowy przez ligę” - napisał klub.

Matuidi wystąpił do tej pory w 16 spotkaniach amerykańskiej drużyny i zdobył w nich jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy