Inter wyznaczył już głównego kandydata na następcę Hakimiego

Inter wyznaczył już głównego kandydata na następcę Hakimiego
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Emerson Royal znajduje się na szczycie listy władz Interu w kontekście wypełnienia luki po odejściu Achrafa Hakimiego - donosi Gianluca Di Marzio.

Odejście Hakimiego z Mediolanu nie zostało jeszcze w pełni dopięte, ale zgodnie z najnowszymi doniesieniami dziennikarzy z Francji Marokańczyk dogadał się już z Paris Saint-Germain, a i same kluby są blisko osiągnięcia konsensusu. Inter chce zarobić na swojej gwieździe razem z bonusami nawet 80 milionów euro.

Mediolańczycy już myślą o pozyskaniu jego następcy i głównym kandydatem do transferu ma być Emerson. Ostatnie dwa lata spędził on w Realu Betis.

Brazylijski prawy obrońca zawitał do Europy na początku 2019 roku z Atlético Mineiro. Operację współfinansowały Barcelona i Betis, płacąc podobno po sześć milionów euro. Od tamtej pory boczny defensor rozegrał 73 mecze w lidze hiszpańskiej (cztery gole i 10 asyst). Dobre występy zaowocowały zainteresowaniem ze strony wielu europejskich klubów.

Wśród nich ma być Inter, który w związku ze zbliżającym się odejściem Hakimiego może błyskawicznie przejść do konkretnego działania. Di Marzio pisze, że cena za Emersona będzie wahać się między 20 a 25 milionami euro.

Wcześniej Barcelona zapewne zapłaci Betisowi dziewięć milionów euro, zyskując wyłączne prawa do 22-letniego zawodnika (kwota wynika z zawartej umowy). Finalnie może być więc kilkanaście milionów do przodu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy