Isak zawrócony na lotnisku. Nie może grać w UEFA Youth League

Isak zawrócony na lotnisku. Nie może grać w UEFA Youth League
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Transfermarkt

Alexander Isak nie będzie miał możliwości występowania w UEFA Youth League.

Wychowanek AIK jest uznawany w Szwecji za nowego Zlatana Ibrahimovicia, a jego udane występy bardzo szybko zwróciły uwagę większych ekip. Ważnym krokiem w karierze napastnika miała być przeprowadzka do Borussii Dortmund, lecz niemiecka przygoda zawodnika nie przebiega na razie zbyt pomyślnie. Piłkarz sporadycznie pojawiał się w pierwszym zespole w poprzednim sezonie, ale w celu regularnej gry występuje w rezerwach klubu.

Szansą na pokazanie się sztabowi szkoleniowemu miały być dla niego rozgrywki UEFA Youth League. Okazuje się jednak, że również w tym turnieju nie będzie mu dane zagrać. Wszystko przez procedury, które wykluczając go z możliwości zostania zgłoszonym do kadry.

Isak był już na lotnisku wraz z resztą zespołu i miał zagrać mecz przeciwko młodzieżowemu zespołowi Club Brugge. Ostatecznie jednak jego wizytę w Belgii odwołano i zawodnik musiał zostać w Dortmundzie.

Wszystko przez to, że snajper urodził się w 1999 roku, co oznacza, że obowiązują go nieco inne przepisy. Zawodnik związał się z Borussią w styczniu zeszłego roku, a zgodnie z procedurami, żeby mógł zostać zgłoszony do Youth League, musi być zarejestrowany w klubie przez dwa lata. Co ciekawe, w podobnej sytuacji teoretycznie znalazł się Sergio Gómez, on jednak może zagrać, nawet jeśli do BVB trafił w styczniu tego roku. Jest tak dzięki temu, iż urodził się on już w 2000 roku, co pozwala mu grać niezależnie od stażu w zespole.

Dla Isaka oznacza to, że tej jesieni będzie musiał zadowolić się występami w lidze regionalnej oraz ewentualnymi powołaniami do kadry pierwszego zespołu. Przypomnijmy, że „die Borussen” sprowadzili go za około 8,5 miliona euro.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Real Madryt: James Rodríguez nie zagra już w barwach „Królewskich” Real Madryt: James Rodríguez nie zagra już w barwach „Królewskich”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy