Iuri Medeiros zmieni klub. Szybko przyszedł czas na opuszczenie Niemiec

Iuri Medeiros zmieni klub. Szybko przyszedł czas na opuszczenie Niemiec fot. FotoPyk
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: A Bola

Iuri Medeiros latem najprawdopodobniej wróci do ligi portugalskiej. Jego usługami zainteresowana jest SC Braga.

Skrzydłowy, który wiosnę ubiegłego roku spędził na wypożyczeniu z lizbońskiego Sportingu w Legii Warszawa, latem definitywnie opuścił Estádio José Alvalade i za około dwa miliony euro przeniósł się do FC Nürnberg.

Początkowo były młodzieżowy reprezentant Portugalii miał pewne miejsce w zespole z 2. Bundesligi, ale z czasem również wskutek drobnych urazów grał coraz mniej. Dla ekipy z Max-Morlock-Stadion w sumie rozegrał ledwie 554 minuty, notując dziewięć meczów ligowych oraz dwa występy w Pucharze Niemiec.

Nic więc dziwnego, że w otoczeniu samego piłkarza pojawiły się pomysły dotyczące ponownej zmiany klubu, a w szczególności ewentualnego powrotu do Portugalii. Jak donosi „A Bola”, poważnie rozważany jest transfer do Sportingu Braga. W grę wchodzi głównie wypożyczenie, choć niewykluczone, że klub „Arcybiskupi” zdecydują się wykupić Medeirosa na stałe.

Gazeta podkreśla, że dużą rolę przy tym transferze powinien odegrać agent piłkarza, Miguel Pinho z agencji Positionumber, która utrzymuje dobre stosunki między oboma klubami.

Kontrakt zawodnika z zespołem z Norymbergii wygasa w 2023 roku.

Medeiros w barwach Legii w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 wystąpił w 15 meczach, strzelając trzy bramki i zaliczając asystę. Momentami prezentował bardzo dobrą technikę, jednak ostatecznie okazał się zbyt drogi, by polski klub dokonał jego wykupu (ze Sportingu został tylko wypożyczony).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy