Jacek Magiera przed kluczowym meczem z Legią Warszawa. „Stworzyliśmy drużynę”

Jacek Magiera przed kluczowym meczem z Legią Warszawa. „Stworzyliśmy drużynę” fot. Marcin Karczewski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fakt

Przed Śląskiem Wrocław ostatni mecz sezonu, w którym powalczy o utrzymanie w Ekstraklasie z Legią Warszawa. Jacek Magiera nie ma żadnych skrupułów przed spotkaniem z byłą drużyną.

Jacek Magiera wlał w kibiców Śląska Wrocław mnóstwo nadziei. Jeszcze niedawno drużynę z Dolnego Śląska stawiało się jako jednego z głównych faworytów do spadku, lecz teraz sprawa wygląda zgoła inaczej.

46-letni trener przejął „Wojskowych” w ekstremalnych warunkach, nie mając nawet czasu na odpowiednie przygotowanie kadry. Ta, gdy ten wrócił do klubu, była przetrzebiona przez kontuzje i zawieszenia.

Mimo wszystko w pięciu spotkaniach za sterami Śląska zdobył siedem punktów, notując dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki. To wystarczyło, by przegonić w tabeli Wisłę Płock.

Na kolejkę przed końcem sezonu Śląsk wyprzedza „Nafciarzy” jednym punktem. Do utrzymania potrzebuje zatem zwycięstwa lub potknięcia rywala.

O życiodajne punkty Jacek Magiery powalczy z klubem, z którym wygrywał dwukrotnie mistrzostwo i grał w fazie pucharowej Ligi Europy, a więc Legią Warszawa.

- Z matematycznych wyliczeń wynika, że tylko zwycięstwo w Warszawie da nam stuprocentowe utrzymanie. Inne drużyny zagrożone degradacją też będą walczyć o punkty. Ale nie zaprzątam sobie głowy rywalami. Koncentruję się na sobie, na drużynie. Na tym, żeby z tych chłopaków, których mam w szatni, wydobyć na ten jeden, ostatni mecz, maksimum pozytywnej energii - powiedział w rozmowie z „Faktem”.

- Wiedziałem, że mam sześć meczów. Cały czas coś się działo… Był taki moment, że wchodziliśmy do szatni, w której siedziało czternastu zawodników do gry. Mimo kłopotów najważniejsze było stworzyć drużynę, która będzie walczyła o punkty. I to się udało, bo nadal jesteśmy w grze.

46-letni szkoleniowiec poruszył również temat swojej zawodowej przyszłości.

- Nie jest dla mnie wiodącym tematem czy w przypadku utrzymania lub spadku zostanę w Śląsku. Dla mnie najważniejszy jest mecz z Legią i utrzymanie Śląska w Ekstraklasie. A gdzie będę i czy w ogóle gdzieś będę w przyszłych rozgrywkach, to się okaże. Na dziś całą swoją energię i moc skupiam na ostatnich dniach tego sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Mam nadzieję, że założy jakąś partię polityczną”. Kibice zachwyceni zawodnikiem Wisły Kraków „Mam nadzieję, że założy jakąś partię polityczną”. Kibice zachwyceni zawodnikiem Wisły Kraków 364 mecze i koniec. Eric Dier definitywnie odejdzie z Tottenhamu 364 mecze i koniec. Eric Dier definitywnie odejdzie z Tottenhamu Arsenal i AC Milan ruszają po napastnika za 100 milionów euro Arsenal i AC Milan ruszają po napastnika za 100 milionów euro Miał 72 godziny na odpowiedź. Szczegóły lukratywnej oferty dla nowego nabytku Wisły Kraków Miał 72 godziny na odpowiedź. Szczegóły lukratywnej oferty dla nowego nabytku Wisły Kraków LKS Goczałkowice-Zdrój pozyskał nowego zawodnika z przeszłością w Ekstraklasie [OFICJALNIE] LKS Goczałkowice-Zdrój pozyskał nowego zawodnika z przeszłością w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Piłkarz Pogoni Szczecin dostanie pierwsze powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz: Bardzo mi się podobał Piłkarz Pogoni Szczecin dostanie pierwsze powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz: Bardzo mi się podobał Natychmiastowa odpowiedź Jarosława Królewskiego w sprawie zaległości Wisły Kraków Natychmiastowa odpowiedź Jarosława Królewskiego w sprawie zaległości Wisły Kraków

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy