2024-09-13 10:52:56; Aktualizacja: 22 godziny temu
Jacek Magiera z kadrowym kłopotem na mecz o pierwsze zwycięstwo w Ekstraklasie 2024/2025 Fot. FotoPyK
Piotr Różalski Źródło: Śląsk Wrocław

Trener Śląska Wrocław Jacek Magiera oznajmił na konferencji prasowej przed meczem ze Stalą Mielec, że do dyspozycji ma praktycznie wszystkich zawodników z wyjątkiem Filipa Rejczyka, który zmaga się z urazem.

Śląsk jak na razie przypomina kibicom wersję z edycji 2022/2023, kiedy w dramatycznych okolicznościach udało się wywalczyć utrzymanie. Po odejściu Erika Expósito, który przewodził w drodze po wicemistrzostwo Polski, nie widać w drużynie nadziei na powtórzenie tego wyczynu.

W rozpoczętych w drugiej połowie lipca zmaganiach Ekstraklasy „Wojskowi” nie odnotowali jeszcze ani jednego zwycięstwa. Dotąd ugrali cztery remisy i spoczywają w tabeli na przedostatnim 17. miejscu.

Plus jest taki, że do poniedziałkowego boju ze znacznie niżej notowaną Stalą Mielec szkoleniowiec gospodarzy będzie miał do dyspozycji całą kadrę, choć widnieje jeden znak zapytania. Chodzi o Filipa Rejczyka.

Wrócił on z kontuzją i nie będzie brany pod uwagę w dzisiejszym treningu. Na dniach się dowiemy, jak poważnie wygląda jego uraz – oznajmił były selekcjoner młodzieżówki.

18-letni środkowy pomocnik, który tego lata odszedł z Legii Warszawa, wziął udział na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-19. Zadebiutował, a następnie przywdział nawet opaskę kapitana w towarzyskim starciu ze Słowenią. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy musiał opuścić boisko ze względu na kłopoty zdrowotne, które w dłuższej perspektywie nie powinny okazać się poważne.

Pierwszy gwizdek w stolicy województwa dolnośląskiego w ostatnim spotkaniu 8. kolejki wybrzmi 16 września o 19:00.