Jacek Magiera zaskoczył w sprawie Patryka Klimali. „Do końca sezonu nie będzie go w kadrze meczowej”

2024-05-18 21:25:53; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Jacek Magiera zaskoczył w sprawie Patryka Klimali. „Do końca sezonu nie będzie go w kadrze meczowej” Fot. Dziurek / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Śląsknet [YouTube]

Patryk Klimala został odsunięty na boczny tor przez Jacka Magierę. Szkoleniowiec Śląska Wrocław zapowiedział brak napastnika w kadrze meczowej na najbliższe spotkanie przeciwko Rakowowi Częstochowa.

Śląsk Wrocław pokonał w sobotę Radomiak Radom 2:0 po bramkach Jehora Macenki oraz Matíasa Nahuela.

Był to kolejny raz, kiedy w kadrze wrocławian zabrakło Patryka Klimali. 25-latek znalazł się poza składem na dwa poprzednie spotkania przeciwko ŁKS-owi Łódź oraz Cracovii, a teraz Jacek Magiera nie uwzględnił go w zestawieniu osobowym na potyczkę z Radomiakiem.

Trener Śląska ujawnił, że napastnik nie znajdzie się w kadrze zespołu także na ostatni mecz trwającego sezonu przeciwko Rakowowi Częstochowa.

- Patryka Klimali do końca sezonu nie będzie w kadrze meczowej - zapowiedział Jacek Magiera podczas konferencji po meczu z Radomiakiem Radom.

Jeżeli o braku uwzględnienia w kadrze meczowej decydują jedynie kwestie sportowe, to sytuacja snajpera „Wojskowych” wydaje się katastrofalna.

Klimala trafił do stolicy województwa dolnośląskiego w trakcie zimowego okna transferowego. Od tamtej pory wystąpił w 11 spotkaniach, w których zanotował asystę. Wciąż nie udało mu się za to zdobyć pierwszej bramki w koszulce Śląska.

Jego dyspozycja pozostawia wiele do życzenia, stąd też decyzje podejmowane przez Jacka Magiery nie powinny nikogo dziwić.